et et

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevik



turvakood

Pillid

Kool.ee-haridusportaal :: Pillid Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eePillid,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Pillid on üks mugavamaid, ohutumaid ja usaldusväärsemaid viise soovimatu raseduse vältimiseks

14.12.2009

Saksamaal Berliinis Bayer Schering Pharma AG korraldatud rahvusvahelisel kokkusaamisel arutles rohkem kui 80 eksperti ja teadlast Euroopast, Põhja-Ameerikast ja Lõuna-Aafrikast kombineeritud suukaudsete rasestumisvastaste vahendite eeliste ja riskide üle.

„Tänapäevased madaladoosilised suukaudsed rasestumisvastased vahendid kujutavad endast tõhusat pereplaneerimise meetodit: igapäevase võtmise korral on need väga efektiivsed, samas taastub naise viljastumisvõime ravimi tarvitamise lõpetamisel kiiresti. Lisaks on neil muid kasulikke omadusi,” ütles dr Diana Mansour, pereplaneerimise ja seksuaaltervise teenistuse juhataja Newcastle’ist (Suurbritannia), kes osales Bayer Schering Pharma korraldatud sümpoosionil. Samuti juhtis Diana Mansour tähelepanu teadlaste seas hästi tuntud tõsiasjale, et naistel, kes manustavad madaladoosilisi suukaudseid rasestumisvastaseid vahendeid, esineb venoosset trombembooliat (ingliskeelne lühend VTE) harva. Ta lisas, et põhjalikud teaduslikud andmed ei osuta riski määra mingile muutusele pillide puhul, mis sisaldavad drospirenooni või teisi progestageene, näiteks levonorgestreeli.

Delegaadid kommenteerisid lisaks kahe ulatusliku epidemioloogilise uurimistöö (EURAS ja Ingenixi) tulemusi, mis viidi 2007. aastal läbi Euroopas ja Ameerika Ühendriikides. Need Bayeri finantseeritud ja sõltumatute instituutide juhatatud uuringud näitasid, et kõikide madaladoosiliste suukaudsete rasestumisvastaste vahenditega kaasnev VTE risk on ühes suurusjärgus. Mõlemad uuringud valmisid ulatuslikus koostöös Euroopa ja USA tervishoiuametnikega, et hinnata VTE riski madaladoosiliste erinevaid progestiine sisaldavate kombineeritud suukaudsete rasestumisvastaste vahendite kasutajate seas rohkem kui 120 000 naise näitel. EURASi uurimuses võeti arvesse patsiendi kehakaalu (kehamassiindeksit) ja VTE anamneesi ning teadlased tagasid, et pillide kasutamise kestus oleks kõigis rühmades võrreldav. „Hiljutises Taani ja Hollandi uurimuses (avaldatud augustis 2009 ajakirjas British Medical Journal) ilmnesid olulised metodoloogilised vead, samas kui EURASi uuring järgis teaduslikule uurimusele seatavaid nõudmisi,” ütles Samuel Shapiro, MB, FRCP(E), FCP(SA), epidemioloogia emeriitprofessor Bostoni ülikoolis ja Kaplinna ülikooli epidemioloogia osakonnas (Lõuna-Aafrika Vabariik).

Sümpoosioni delegaadid rõhutasid arsti ja patsiendi vahelise suhtluse tähtsust, mis peab alati eelnema suukaudselt võetavate rasestumisvastaste vahendite väljakirjutamisele. „Loomulikult on oluline, et arstid koostaksid patsiendi põhjaliku varasema haigusloo, et hinnata enne rasestumisvastaste vahendite väljakirjutamist naise riskiprofiili,” ütles Diana Mansour. „Hormonaalsete rasestumisvastaste vahendite väljakirjutamise otsus peab põhinema eeliste ja ohtude individuaalsel hindamisel. Arstid peavad patsiendiga arutama ravimi võimalikke vastunäidustusi ja ettevaatusabinõusid, mis on kirjas pakendi infolehel.“

Lisainfo:

Risk of venous thrombosis/thromboemsolism

Benefit/risk profile of combined pill

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 5. 01. 2010. 07:55

Time: 0.1671550 s.