et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Leiti seos klamüdioosi ja emakavälise raseduse vahel

Kool.ee-haridusportaal :: Leiti seos klamüdioosi ja emakavälise raseduse vahel Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeLeiti seos klamüdioosi ja emakavälise raseduse vahel,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Leiti seos klamüdioosi ja emakavälise raseduse vahel

Uue uuringuga saadi esmakordselt tõendeid selle kohta, et klamüüdioos võib emakavälise (ektoopilise) raseduse ohtu suurendada. Ektoopiline rasedus tähendab seda, et embrüo pesastub emakast väljapoole, tavaliselt munajuhadesse.

Valkude tähtsus
Ülikooli teadlased leidsid, et klamüdioosi põdenud naiste munajuhades toodeti suurema tõenäosusega üht kindlat valku. Selle valgu (PROKR2) suurenenud tootmise tõttu pesastubki embrüo suurema tõenäosusega munajuhadesse.

Eelmised uuringud
Uuring, mida rahastasid Suurbritannia heategevuslik organisatsioon Naiste Heaolu (Wellbeing of Women) ja meditsiiniuuringute nõukogu (Medical Research Council), avaldatakse patoloogiaajakirjas American Journal of Pathology. Uuring põhineb sama ülikooli varasema uuringu tulemustel, millega tõendati, et suitsetajate organismis toodetav sarnane valk suurendab samuti emakavälise raseduse riski.

Klamüdioos
 Klamüdioos on üks enim esinevaid seksuaalsel teel levivaid haiguseid. Seda saab ravida, ent tihti haigust ei diagnoositagi, kuna see võib kulgeda sümptomiteta. Nakkus võib tekitada munajuhade armistumist ja ummistusi, viies nõnda viljatuseni. Uuring näitab siiski, et emakavälise rasedusega seotud klamüdioosianakkus põhjustab munajuhades väiksemaid muudatusi ning tõsisest armistumisest ei ole märke leitud.

Originaalartikkel: Science Daily 11.01.2011

Lisainfo:

Klamüdioos

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 21. 01. 2011. 12:03

Time: 0.0460949 s.