et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Pärast nurisünnitust pole põhjust rasedust edasi lükata

Kool.ee-haridusportaal :: Pärast nurisünnitust pole põhjust rasedust edasi lükata Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eePärast nurisünnitust pole põhjust rasedust edasi lükata,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Pärast nurisünnitust pole põhjust rasedust edasi lükata

2010-08-06
Aberdeeni Ülikoolis läbi viidud ja 30 000 naist hõlmanud uurimus näitas, et kõige suurem võimalus probleemidevabaks raseduseks oli naistel, kes jäid lapseootele kuue kuu jooksul pärast nurisünnitust.

Briti meditsiiniajakirjas British Medical Journal avaldatud uurimustulemused lükkavad ümber rahvusvahelised soovitused, mille kohaselt peaksid naised enne uuesti rasestuda proovimist vähemalt kuus kuud ootama.

Arstid ütlesid, et tänu uurimusele on neil lihtsam oma patsiente rahustada ja neile nõu anda.

Uurimuse läbiviijad töötasid läbi aastatest 1981 kuni 2000 pärinevad andmed naiste kohta, kelle esimene rasedus katkes, kuid kes seejärel uuesti lapseootele jäid.

Andmete põhjal oli kuue kuu jooksul rasestunud naistel väiksem võimalus järgmise raseduse katkemiseks või katkestamiseks või emakavälise raseduse tekkeks.

Aruande autor dr Sohinee Bhattacharya: „Raseduse edasilükkamiseks pole ühtki füsioloogilist põhjust.”

Lisaks nähti raseduse lõpuni kandnud ning sünnitanud naiste seas seost kuue kuu jooksul rasestumise ning keisrilõigete tegemise, ennetähtaegse sünnituse ja alakaalulise lapse sündimise sageduse vahel – seda võrdluses naistega, kes olid rasestunud kuue kuu kuni ühe aasta jooksul.

Umbes üks viiest rasedusest lõppeb enne 24. rasedusnädalat nurisünnitusega, ning see risk on seda suurem, mida vanem naine on.

Viljakus

Uurimuse juht ja viljatuse epidemioloogia õppejõud dr Sohinee Bhattacharya ütles, et Maailma Terviseorganisatsiooni kehtivate soovituste järgi peaksid naised rasestumist vähemalt kuus kuud edasi lükkama.

Suurbritannia riikliku tervishoiuteenistuse (NHS) erinevate rasedusega seotud valikute tutvustamisele pühendatud internetilehekülg NHS Choices annab nõu pärast nurisünnitust kolm kuud oodata, et naisel oleks võimalus kaotusega leppida ning et tema menstruaaltsükkel normaliseeruks.

Kuid dr Bhattacharya väitel võib viivitamine vanemate naiste jaoks, kel on niigi suurem võimalus nurisünnituseks, tähendada veelgi väiksemat võimalust rasedus edukalt lõpuni kanda.

„Peagi pärast nurisünnitust uuesti rasestuda soovivaid naisi ei tohiks heidutada.”

„Kui te olete juba üle 35 aasta vana, soovitan teil kindlasti kuue kuu jooksul uuesti proovida, kuna edukat rasedust ohustab pigem vanus kui raseduste vahele jääv aeg.”

Dr Bhattacharya arvates peaksid naised rasedust edasi lükkama ainult nurisünnitusega kaasnevate komplikatsioonide, nagu näiteks põletiku, tõttu.

Pärast nurisünnitust pole vaja uuesti rasestumisega oodata.

Ei ole päris selge, miks kauem kui kuus kuud viivitamine võib endaga rohkem probleeme kaasa tuua.

Ühe teooria järgi võivad nurisünnituse võimalikuks põhjuseks olevad viljakusprobleemid ajaga ainult süveneda.

Teise võimalusena võib lühikese aja jooksul pärast nurisünnitust uuesti rasestuda proovivatel naistel olla suur motivatsioon tervislikke eluviise järgida.

Suurbritannia Kuningliku Sünnitusarstide ja Günekoloogide Kolledži president dr Tony Falconer ütles, et uurimuse kohaselt ei pidanud naised taas lapseootele jäämise pärast muretsema, kui nad olid selleks kehaliselt ja vaimselt valmis.

„Hea mõte oleks seda võimalust ära kasutada ning rääkida oma perearstiga viisidest, kuidas raseduseks igati valmistuda,” lausus ta. Suurbritannia Kuningliku Perearstide Kolledži esimees professor Steve Field sõnas: „Nurisünnitus on tulevasele emale väga traumeeriv kogemus, ning nende uute tõendite valguses on tervishoiutöötajail võimalik murelikke ja stressis patsiente rahustada, neile häid uudiseid rääkida ja lootust anda.”

Vanemate abistamisele suunatud heategevusorganisatsiooni NCT uuringu- ja teabejuht Mary Newburn ütles: „Paljudele 30.–40. eluaastates lapseootust planeerivatele naistele annab meelerahu teadmine, et nad ei pea pärast nurisünnitust uuesti rasestumist edasi lükkama.”

Originaalartikkel: BBC 06.08.2010

Lisainfo:
Rasedus ja foolhape

 

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 15. 08. 2010. 15:46

Time: 0.0629270 s.