et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Uus pill võib tõsta suguiha

Kool.ee-haridusportaal :: Uus pill võib tõsta suguiha Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeUus pill võib tõsta suguiha,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Uus pill võib tõsta suguiha

13.06.2010 edastas The Sidney Morning Herald värske uuringu esialgsed tulemused, mis näitavad, et uus rasestumisvastane pill, mis esimese pillina vabastab naise kehaomast östradiooli, võib muuhulgas tõsta ka naiste suguiha.

Austraalia teadusasutused osalevad ülemaailmses uuringus, et selgitada välja, kas uued pillid tõstavad naiste suguiha. Uuring käigus selgitatakse ka välja, kas pill vähendab ka menstruatsiooni- ning peavalu.

Uuringus osalevad New South Walesi pereplaneerimise uurimiskeskus, Randwicki kuninglik naistehaigla ja Adelaide’i ülikool. Uuringu tulemused avaldatakse järgmisel aastal.

See uus pill sisaldab esimese rasestumisvastase pillina östradiooli, seda sama östrogeeni, mida toodab naise organism. Kuigi östradiool on laboris sünteesitud, on ainevahetuse käigus omastatud östradiool identne naturaalse naissuguhormooniga.

Bayer Schering Pharma toodetud pille hakatakse Austraalias müüma veel selle aasta sees. Pillid on juba saadaval USAs, Euroopas ja Suurbritannias.

Pillide kasutamisel on igas menstruaaltsüklis tavapärase seitsme hormoonivaba päeva asemel ainult kaks hormoonivaba päeva, mis eeldatavasti vähendab osadel naistel esinevaid hormoonide taandumisega seotud sümptomeid, näiteks vaagna- ja peavalu. See vastab täpsemalt ka naise tavapärasele tsüklile.

Kuninglikus naistehaiglas tegutseva Austraalia naiste tervise ja uuringuinstituudi direktor dotsent John Eden ütles, et pill oleks eriti abiks menopausile lähenevatele naistele, kellel on tihti suure voolusega ja sagedane menstruatsioon.

Östradiooli vabastav pill aitab ka premenstruaalse sündroomi korral, vähendades pilli kasutamise ajal ärrituvust ja tujukõikumisi.

Dr Edeni väitel koges 5% naistest pille kasutades suguiha langust, mis oli tõenäoliselt tingitud alanenud testosteroonitasemest: „Asi on selles, et naturaalne östrogeen ei mõjuta olulisel määral testosteroonitaseme alanemist.“
New South Walesi pereplaneerimise uurimiskeskuse direktor Edith Weisenberg ennustab, et pillist võib saada isegi suurem müügihitt, kui avastatakse, et see lahendab ka langenud suguiha probleemi.

Samas kahtleb ta, kas see on imevahend suguelu elavdamiseks. „Suguiha on üks keeruline asi,“ ütleb ta.

Allikas: smh.com.au/lifestyle/lifematters/natural-new-pill-could-lift-sex-drive-20100612-y4kg.html

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 16. 06. 2010. 06:18

Time: 0.0636079 s.