et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Spiraalid vähendavad korduvaid aborte

Kool.ee-haridusportaal :: Spiraalid vähendavad korduvaid aborte Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeSpiraalid vähendavad korduvaid aborte,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Spiraalid vähendavad noorte naiste korduvaid aborte

09.06.2010 avaldas teadusuudiste portaal Science Daily ülevaate Rootsis Göteborgi ülikoolis korraldatud uuringust, mis näitas, et kombineeritud suukaudsed pillid on alla 29-aastaste naiste seas kõige levinum rasestumisvastane vahend.

25 aasta jooksul läbi viidud uuring näitas, et paljudel noortel naistel esines korduvaid soovimatuid rasedusi, mis lõpetati abortidega. Teadlaste väitel vähendab emakasiseste rasestumisvastaste vahendite sagedasem kasutamine noortel soovimatute raseduste arvu.

Ingela Lindh on ämmaemand ja teadlane Sahlgrenska akadeemia sünnitusabi ja günekoloogiaosakonnas. Tema on üks teadlastegrupi liikmetest, kes jälgisid 286 viljakas eas 19- kuni 44-aastast naist 25 aasta vältel. „Uuringust selgus, et 98% naistest olid mingi aja jooksul kasutanud rasestumisvastaseid vahendeid ning 95% neist olid kasutanud pille. Pillid on kõige tavalisem rasestumisvastane vahend kuni 29-aastaste naiste hulgas, vanemate naiste hulgas on levinumad hormoon-või vaskspiraalid,“ ütleb Ingela Lindh.

Seejärel võrdlesid teadlased naiste poolt kasutatud rasestumisvastaseid vahendeid ja naiste raseduste arvu samal perioodil. Selle tulemusena selgus seos rasestumisvastase vahendi tüübi ja raseduste arvu vahel.

„Kui me võrdlesime naisi, kes ei olnud 19-aastaseks saamiseni rasedad olnud, naistega, kes olid selleks ajaks rasedad olnud, näitas uuring, et viimaste hulgas oli oluliselt rohkem rasedusi kuni 24-aastaseks saamiseni. Raseduste arv vähenes vanuse kasvades kiirelt, mis tulenes tõenäoliselt sagedamast emakasiseste rasestumisvastaste vahendite kasutamisest,“ ütleb Ingela Lindh.

Seetõttu soovitab ta tervishoiuteenuste osutajatel võtta tarvitusele meetmed, et suurendada pikaajaliste rasestumisvastaste vahendite, näiteks emakasiseste spiraalide kasutamist, mis aitab olulisel määral vähendada korduvate abortide arvu ning mis on oma olemuselt pillidest pikatoimelisemad ja efektiivsemad.

„Tervishoiuteenuste osutajad peaksid rohkem tegelema nende naistega, kellel on olnud üks või mitu aborti. Abiks oleks peatselt pärast aborti toimuv kordusvisiit, mille käigus saab arst patsiendiga arutada erinevate rasestumisvastaste vahendite plusse ja miinuseid ning rõhutada emakasiseste rasestumisvastaste vahendite pikka kasutusiga ja pakkuda neid välja alternatiivina pillidele,” väidab Ingela Lindh.

Praegune aborti reguleeriv seadus Rootsis kehtib alates 1975. aastast. Alates selle vastuvõtmisest on aastane abortide arv jäänud vahemikku ligikaudu 32 000 kuni 38 000. Rootsis on Lääne-Euroopa üks kõrgemaid abordimäärasid ja korduvate abortide arv ulatub kuni 38%-ni. Kõige enam teevad aborti 20–24-aastased naised.

Allikas: http://www.sciencedaily.com/releases/2010/06/100609094130.htm

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 16. 06. 2010. 06:14

Time: 0.0597169 s.