et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Seksuaaltervise alast nõustamist saavad vaid vähesed noormehed

Kool.ee-haridusportaal :: Seksuaaltervise alast nõustamist saavad vaid vähesed noormehed Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeSeksuaaltervise alast nõustamist saavad vaid vähesed noormehed,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Uuringu andmetel saavad seksuaaltervise alast nõustamist vaid vähesed noormehed

2010-04-16

2002. aastal 1121 USA noormehe hulgas korraldatud riikliku uurigu kohaselt sai uuringule eelneval aastal tervishoiutöötajalt HIVi ja teiste suguhaiguste alast nõustamist vaid üks kolmandik 15-19 aasta vanustest poistest. Need näitajad on alates 1995. aastast püsinud suhteliselt muutumatuna.

Kõige enam puutusid nõustamisega kokku noormehed, kellel oli 3 või enam naissoost seksuaalpartnerit, või kellel oli kogemusi meestevahelise oraal- või anaalseksiga. Sama arv riskantset seksuaalelu elavaid noormehi sai nõustamist ka 1995. aastal.

2002. aasta aruande järgi vestles vähem kui üks viiendik poistest tervishoiutöötajaga rasestumise vältimise teemal. Samasuguseid teenuseid osutati aga peaaegu kahele kolmandikule seksuaalselt aktiivsele tüdrukutele.

“Meditsiinisüsteem on tõepoolest üles ehitatud selliselt, et suuremat tähelepanu pööratakse pigem naiste ja emade-laste kui noormeeste vajadustele,” sõnas dr Arik Marcell, Johns Hopkinsi Ülikooli meditsiinikooli (Johns Hopkins University medical school) abiprofessor ja Noorukite Tervise Ajakirjas (The Journal of Adolescent Health) avaldatud artikli juhtautor.

Originaalartikkel:
New York Times, 16.04.2010

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 13. 05. 2010. 02:09

Time: 0.0630801 s.