et et

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevik



turvakood

Nõelravi kaudu võivad levida rasked haigused

Kool.ee-haridusportaal :: Nõelravi kaudu võivad levida rasked haigused Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeNõelravi kaudu võivad levida rasked haigused,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Ekspertide sõnul võivad nõelravi kaudu levida rasked haigused

18.03.2010 avaldas Reuters ekspertide hoiatuse, et mustade nõelte tõttu võib nõelravi kaudu edasi kanduda bakteriaalseid nakkushaigusi, B- ja C-hepatiiti ja võimalik, et isegi HIVi.

British Medical Journalis avaldatud juhtkirjas väitsid Hong Kongi ülikooli mikrobioloogid, et teadaolevate nõelraviga seotud nakatumiste arv üle maailma on jäämäe tipp ning nõudsid rangemate meetmete kasutuselevõtmist, et piirata nakkuste levimist.

"Nakkuste levimise vältimiseks nõelravi kaudu tuleks rakendada erinevaid meetmeid, nagu näiteks ühekordselt kasutatavad nõelad, naha desinfitseerimise protseduurid ja aseptikud," kirjutasid teadlased Hong Kongi ülikooli mikrobioloogia professori Patrick Woo juhtimisel.

"Samuti on vaja rangemaid eeskirju ja akrediteerimisnõudeid," lisasid nad.

Nõelravi on üks enimlevinud alternatiivmeditsiini meetod, mis toetub teooriale, et peenikeste nõelte panemine keha spetsiaalsetesse punktidesse aitab kaasa "Qi" ehk energia voole.

Nõelravi pärineb iidsest Hiinast ja on viimastel kümnenditel läänes laialt omaks võetud, eriti valuravi korral. Muuhulgas kasutatakse seda ka ülekaalulisuse, kõhukinnisuse ja artriidi puhul, kuigi dokumenteeritud teaduslikud tulemused nende osas on lünklikud.

Woo ning tema kolleegide sõnul võib nõelravi olla ohtlik, kuna nõelad pannakse kuni mitme sentimeetri sügavusele naha alla, nad hoiatasid ka uue sündroomi – nõelravi mükobakterioos – eest 21. sajandil.

"Seda nakkust põhjustavad mükobakterid, mis mustade vatitupsude, rätikute ja kuumade kompresside kasutamise tulemusena nõela sissetorke koha ümber kiiresti kasvama hakkavad. Peiteaeg on küll pikk, aga nakatumise tulemuseks on tavaliselt suured mädapaised ja haavandid," kirjutasid nad.

"Seni on maailmas kirjeldatud enam kui 50 juhtumit. Enamikel juhtudel põhjustas patsiendi nakatumise naha pinnalt või keskkonnast pärit bakteritega naha ebapiisav desinfitseerimine enne nõelravi," kirjutasid nad.

Enamik patsiente paranevad seesugustest bakteriaalsetest nakkustest, ent 5 kuni 10 protsenti teadaolevatest bakteriaalsetest nakkustest lõppevad tõsiste probleemidega, nagu näiteks liigeste destruktsioon, mitme elundi puudulikkus, lihasööja bakter ja halvatus.

Nõelraviga on seostatud vähemalt viis B-hepatiidi viiruse puhangut.

Enamikel juhtudel olid allikaks nakatunud patsiendid ja viirus anti edasi mustade nõeltega, kuigi ühel juhul oli allikaks nõelravi läbiviija, ütlesid nad.

Uuringus toodi välja ka C-hepatiidi ja HIVi edasikandumise võimalikkus nõelravi kaudu.

"Kuigi nõelravi ja HIVi nakatumise vahelise seoses kinnitamiseks ei ole selgeid tõendeid, on teada HIViga patsiente, kellel ei olnud ühtki teist riskifaktorit peale nõelravi," kirjutati uuringus.

Originaalartikkel: http://www.reuters.com/article/idUSTRE62I00220100319

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 30. 03. 2010. 01:51

Time: 0.0524449 s.