et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Emo

Kool.ee-haridusportaal :: Emo Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeEmo,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

 

 

[ Alternatiivinimeste kool ] [ Sümboolika ] [ Alternatiivmood ] [ Muusika ] [ Nokitsejatele ] [ Punk ] [ Gooti ]
[ Grunge ] [ Emo ] [ Heavy-Metal ]

Emo

Emo (tuntud ka kui emotional hardcore või emocore) on hardcore pungi alamstiil. Kuna sõnale on tekkinud aja jooksul mitmeid tähendusvarjundeid, siis on termini tähendus saanud paljude arutelude ja vaidluste allikaks.

Emo-muusika põhitunnuseks on poolenisti karjuv, enamasti väga emotsionaalne vokaal ning meloodilisus, mis saadetud hästi kombineeritud kiire trummitagumise poolt.

Emo subkultuurist rääkides räägitakse tihti ka sinna juurde kuuluvast moest. Emo välimuse stereotüüp on siis: liiga kitsas sviiter, sassis pisut väljakasvanud soeng, paksude raamidega prillid. Emo stiili kohta on öeldud tihtipeale, et see on mood, mis taotleb täiesti mittemoekas olemist. Seda eriti üheksakümnendate keskpaigas, mil emo mood oli täielik vastand kõigele sellele, mis noorte seas populaarne on.

Seoses emo-subkultuuri levikuga on avalikkuses kujunenud välja stereotüüpne kujutlus emost, millel pole enam otsest seost muusika ega subkultuuriga.

Vastavalt laienenud tähendusele peetakse emo all silmas teatud tüüpi introvertset ja eemaletõmbunud noorukit, kes erineb eakaaslastest nii pooldatavate väärtuste kui välimuse poolest. Selleks, et teenida ära emo nimetus piisab ainult mõne emo-subkultuurile omase tunnuse omamisest. Sageli peetakse emo all sellises tähenduses silmas lihtsalt ülitundlikku ehk üliemotsionaalset isikut. Tihti seostatakse emosi valu nautimisega, ehk siis lõikumisega. Otsitakse randmetelt zileti abil tehtud jälgi. Ka see on tihtipeale emodele omane kuid see on juba ülepingutamine. Üheks sümboliks peetakse ka ziletti.

Emo stereotüüpi võib kõrvutada selliste traditsiooniliste iseloomutüüpidega nagu romantik, melanhoolik, flegmaatik, mille teatud tänapäevaseks ja noorukite seas laialt levinud kombinatsiooniks seda pidada võib.

Anit-emo on inimene kellele ei meeldi emod. Neid häirib kas maailmapildi rikkumine üksikute kurvameelsete inimeste poolt, või nende osavõtmatus ühiskonnast. Nende kokkusobivuse näiteks võib tuua kokkusobimatuse kristluse ja satanismi/anti-kristluse vahel.

On väidetud, et anti-emo käitumine vastab ise emo kirjeldusele, kuna kaldub samuti liigsesse emotsionaalsusesse, kui teemaks on emod. Sellest lähtuvalt oleks anti-emo emo-käitumise üks vormidest, kuid just nimelt, ”oleks”. Tegelikult pole anti-emodel emodega muud pistmist kui vaid see, et neile ei meeldi emod.

Test

Test

 

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 26. 07. 2010. 05:12

Time: 0.0739121 s.