et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Punk

Kool.ee-haridusportaal :: Punk Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eePunk,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

 

[ Alternatiivinimeste kool ] [ Sümboolika ] [ Alternatiivmood ] [ Muusika ] [ Nokitsejatele ] [ Punk ] [ Gooti ]
[ Grunge ] [ Emo ] [ Heavy-Metal ]

Punk

Punk on individualistliku anarhismi alaliik, subkultuur, mis väljendub muusika, filmikunsti, kirjanduse ja kujutava kunsti kaudu. Muusikas on ta tihedalt seotud punk-rockiga. Punki kui subkultuuri juured on avangardkunsti püüdes maailma šokeerida. Mõistest "punk rock" tarvitati esimest korda 1960. aastate keskpaigas USAs, tähistamaks briti rocki invasiooni tulemusel ja tuules tekkinud bände, milliseid tekkis suuremates keskustes nagu seeni pärast vihma.

Tihtipeale olid just need bändid oma rohmakavõitu pillikäsitlusega suunanäitajad uutele radadele nagu psühhedeelne rock. Üleriigilist kommertsedu nad ei saavutanud, kuid seda enam jäädvustasid nad end kohaliku muusikaelu annaalidesse.

Pungi eetiline tuum oli Mark Sinkeri sõnul järgmine: “soov šokeerida kasvas välja hoopis utoopilisest püüdlusest, soovist, et need žestid ei tohiks šokeerida, et selle asemel nad ühtäkki lihtsalt on kohased. Et nad toimivad moraalse katalüsaatorina – või siis viitena aegadele, mil ärritumine reserveeritakse päris vägivallale, tõelisele obstsöönsusele, millele iganes meie pilk peatuma jääb (viletsus, sõda, ebaõiglus, kõik ülejäänu); aga mitte soengutele, ropendamisele, valjule muusikale või inetutele piltidele sobimatus paigutuses. Ja kui sa seda ei mõista, siis oled sa ära teeninud solvamise.“

Küberpunk on popkultuuri suund (ideoloogia, subkultuur, filmid, kirjandus, arvutimängud jms), mis ühendab pungile iseloomuliku äärmusliku sotsiaalse ja moraalse nonkonformismi ja nihilismi ning arenenud infotehnoloogia intensiivse kasutuse. Küberpunk on küberneetika ja pungi süntees.

Ska-punk muusikastiil on muusika, mis kombineerib ska- ja punk- rockiga. Mida rohkem ska mõjutas pungile, seda puhtamaks muutus vokaal ja tempo muutus kiiremaks. Ska-punk sisaldab selliseid instrumente nagu kidra, bassika, trumme, saksofoni, tromboone, trompetit ja muid puhkpille.

Kasulikke linke:

http://punk.bumpclub.ee/

http://punkar.pri.ee/

 

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 26. 07. 2010. 05:02

Time: 0.0432940 s.