et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Gooti

Kool.ee-haridusportaal :: Gooti Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeGooti,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

 

 

[ Alternatiivinimeste kool ] [ Sümboolika ] [ Alternatiivmood ] [ Muusika ] [ Nokitsejatele ] [ Punk ] [ Gooti ]
[ Grunge ] [ Emo ] [ Heavy-Metal ]

Gooti

Goodid (ka gootid, inglise k goths) on subkultuur, mille esindajad püüavad riietuse ja aksessuaaridega saavutada sünget ja dramaatilist välimust. Nimetus pärineb 18. sajandi õuduskirjandusest (nn gooti romaanid), kus figureerisid sünged keskaegsed lossid, kummitused, koletised, hullumeelsed jms.

Goodid riietuvad peamiselt musta, kasutatakse ka muid tugevaid toone nagu punane, lilla, sinine ja roheline. Materjalideks on nahk, samet ja pits, kleidi juurde võib kuuluda pihik või korsett. Lisanditeks on ketid, kaelarihmad, käerihmad ja vööd neetidega, nahkkindad ja sõrmused. Nahk on kahvatu, juuksed tavaliselt mustaks värvitud, jumestuses kasutatakse musta, valget ja veripunast.

Goodid kuulavad selliseid muusikastiile nagu rock ja gothic rock. Nende endi loodud muusikas, luules ja kunstis valdavad sünged ja melanhoolsed teemad. Goote on seostatud satanismiga, kuid see ei tähenda, et see nii oleks. Gootide riietusel ja kunstil võib näha pigem riste.

Test

Test

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 26. 07. 2010. 05:04

Time: 0.0452061 s.