et et

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevik



turvakood

Üha enam reegleid raseduse ajaks

Kool.ee-haridusportaal :: Üha enam reegleid raseduse ajaks Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeÜha enam reegleid raseduse ajaks,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Üha enam reegleid raseduse ajaks

2010-06-16

Kenti Ülikoolis toimuval kahepäevasel seminaril analüüsivad teadlased taas rasedatele naistele antavat soovitust hoiduda alkoholi tarbimisest. Viimastel aastatel on avaldatud rasedusaegse alkoholi tarbimise kohta vastandlikke arvamusi. Uuritakse ka seda, kas üha suuremad jõupingutused, mida tehakse isade kaasamiseks sünnieelsesse perioodi, kannavad vilja.

Juuni keskel toimunud konverentsil „Muutuv lapsevanemaks olemise kultuur“ võetakse vaatluse alla uued rasedust ja raseduse planeerimist mõjutavad reeglid, mis on konverentsil osalejate arvates sageli üksteisele vasturääkivad.

Muuhulgas käsitletakse stressi rolli raseduses, lähtudes vastandlikest hinnangutest ema tunnete mõju kohta kasvavale lootele.

Mõnedes uurimustes on arvatud, et rasedusaegne stress võib põhjustada erinevaid probleeme alates füüsilistest arenguhälvetest ja lõpetades käitumishäiretega.

Princetoni Ülikooli sotsioloogiaprofessor Elizabeth Mitchell Armstrong väidab, et ema emotsioone „meditsiinistatakse": „Rasedusaegsete ettekirjutuste ja keeldude nimekirja lisandub veel üks käsk – ole õnnelik, ole rahulik. Rasedaid naisi manitsetakse terve lapse sünnitamiseks vältima stressi ja hoidma oma emotsioone mõõdukuse piires. Seda soovitust toetavad tõendid aga pole piisavalt kaalukad."

Alkoholi tarbimine
Konverentsil vaadeldakse ka fetaalset alkoholisündroomi (FAS) ja sellega kaasnevaid häireid – põhjust, miks rasedatel naistel soovitatakse paljudes riikides, kaasa arvatud Ühendkuningriigis, USAs, Prantsusmaal ja Austraalias, alkoholi tarbimisest hoiduda.

Seos pideva rohke rasedusaegse alkoholi tarbimise ja selliste terviseprobleemide nagu kasvu aeglustumise ja vaimse taandarengu vahel on hästi teada – kuigi alkohoolikutest emadel ei sünni tingimata terviseprobleemidega lapsed – aga madala ja keskmise tarbimise kahjulikkust toetavad tõendid on puudulikud.

Siiski arvatakse, et mure tõttu, et mõned naised võivad oma joomisharjumusi alahinnata ning ka kartusest, et tõendite puudumine ei tähenda, et mõõdukas alkoholi tarbimine on ohutu, otsustati 2007. aastal Inglismaal soovitada rasedatel naistel alkoholi tarbimisest hoiduda.

Kenti Ülikooli sotsiaalpoliitika õppejõud Dr. Ellie Lee arvab, et „ilma tõendite baasita karskust propageerides loovad eeskirjade koostajad seose kahtluste ja ohu vahel".

Ta lisas: „Nad leiavad, et rasedad naised ei tohiks riskida, isegi kui kahjulikku mõju kinnitavad tõendid puuduvad. Aga selle lähenemisviisiga seonduvad ohud, eriti see, et selline kramplik riskidest hoidumine ei sobi kokku vanematele antava soovitusega lapsi mitte 'vati sisse mähkida' ega nende tervise pärast liiga palju muretseda“.

Mehe ja naise käitumine
Samal ajal soovitatakse üha sagedamini isadel partneri raseduse ajal alkoholi tarbimist piirata, suitsetamine maha jätta ja tervislikult toituda, kuna arvatakse, et mehe käitumine võib mõjuda ka naisele.

Meeste osalemist sünnieelsetel kursustel ning ka sünni juures viibimist peetakse nüüd väga ootuspäraseks.

Ent Jonathan Ives ja Heather Draper Birminghami Ülikooli Biomeditsiinilise Eetika Keskusest seavad esitatavas uurimuses selle mantra kahtluse alla. Nad arvavad, et meeste kaasamine nende partnerite raseduse ja sünnitusega seotud ülimeditsiinilistesse aspektidesse, milles nende panus on paratamatult piiratud, ei ole tingimata kõigile isadele parim ettevalmistus.

„Mehe kaasamise soosimine on hea ja positiivne samm ja me ei soovi selle tähtsust vähendada," ütles Dr. Ives. "Kätte on jõudnud hetk, millal ühiskond peab küsima, kas me teeme seda õigesti. Käes on arutelu aeg."

Originaalartikkel: BBC, 16.06.2010

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 29. 06. 2010. 01:52

Time: 0.1378620 s.