et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Kuidas kulda hoida?

Kool.ee-haridusportaal :: Kuidas kulda hoida? Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeKuidas kulda hoida?,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Üsna levinud on arvamus, et kulla hoidmine on kulukas ja nõuab mingeid erilisi tingimusi, mis toovad kaasa suuri lisakulusid. Tegelikult see nii pole. Kulda saab väga lihtsalt hoida kodus – muidugi soovitatult peidetuna. Kuld ei hävi, ta ei korrodeeru ja ei nõua mingeid erilisi säilitamistingimusi. Iseenesest ei ole kuld ju suur. Näiteks 1 kg kulda mahub ilusti peo peale.

Kes aga siiski ei riski kodus oma väärtuslikku investeeringut hoida, võib loomulikult viia kulla panga seifi. Seifi üürimise kulu on investeeringuga võrreldes suhteliselt marginaalne. Näiteks aastaks hoiukoha rentimise kulu kuus tuleb umbes 80 krooni.

Kui aga vaadata investeerimiskulu väärtpaberitesse või fondiosakutesse, siis seal on investeerimise haldamise kulud palju suuremad. Fondi sisenemise keskmine tasu 1,5%, väljumistasu 1% ning veel tuleb maksta aastane haldustasu 1-3%. Kulda saab aga oma soovi kohaselt müüa ja juurde osta täiesti tasuta!

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 9. 10. 2007. 06:49

Time: 0.0472400 s.