et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Swift

Kool.ee-haridusportaal :: Swift Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeSwift,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Suzuki SWIFT: [ Üldinfo ] [ Tehnilised andmed ] [ Hinnakiri ] [ Varustus ] [ Galerii ] [ Värvivalik ]

Swift - uus mõtte- ja sõiduviis

Mida iganes Sa tänapäeva autolt soovida oskad, kõik selle leiad uuest Suzuki Swiftist. Selle disain on ajatult stiilne, ökoloogiline jalajälg väike ja mis peamine – sellega on lahe sõita. Kui oled see, kes eelistab oma valikutes alati midagi uut ja värsket, siis tea, et Swift on loodud just Sinu jaoks!

Parajalt sportlik
Swift on tõestus sellest, et ka väikeauto võib olla sportlik. Efektne ja sportlik sisustus on tehtud ka väga praktiliseks. Juhtseadmed ja näidikud asuvad just seal, kus need Sinu arvates olema peaksid.

Reguleeritava kõrgusega rool tagab mugava asendi kätele ja õlgadele. Roolile paigaldatud helisüsteemi juhtlülititega saad turvaliselt helitugevust reguleerida ja teha soovitud valikuid käsi roolilt tõstmata.

Uus Swift on saadaval nii manuaal- kui automaatkäigukastiga. Manuaalkäigukasti käigukangi liikumistee on loogiline ja lihtne ning see teeb käiguvahetuse sujuvaks ja sõidu mõnusaks.

Juhi istmel on rohkelt reguleerimisvõimalusi: 240 mm pikisuunas ja 58 mm püstsuunas, nii et meeldiva sõiduasendi leidmine on väga lihtne. Istme suuremad mõõtmed aitavad juhil erksa ja värskena püsida.

Sõidunauding on seatud esikohale ka Swifti kliimaseadme ja helisüsteemi puhul. Helisüsteemiga saab väga lihtsalt ühendada iPodi või mõne muu USB-heliseadme, käsitsi juhitava kliimaseadmega saab aga salongitingimused just endale sobivaks reguleerida.


Väle pööretel, säästlik kulutamisel
Uue Suzuki Swifti väljatöötamisel olid lähtekohtadeks endisest parem juhitavus ja liikuvus ning võimalikult väikesed keskkonnamõjud. Neile eesmärkidele keskendudes sündis modernne auto, mis on ühtviisi hästi juhitav nii linnatänavatel kui ka kurvilistel teedel. Lisaks kulutab uue Swifti ergas mootor hämmastavalt vähe kütust ja tekitab väga vähe heitgaase. Swift ei ole mitte lihtsalt uuenenud, vaid see ongi päris uus auto!

 

Vedrustus on lihvitud tipptasemele tänu põhjalikele katsetustele erinevatel teekatetel üle kogu Euroopa. Suurepärane vedrustus ja Swifti kerge, ent ülijäik kere ei lase autol liigselt õõtsuda, tagades ühtlaselt stabiilse sõidu.

1,2-liitrine bensiinimootor:
1,2-liitrises K12B-bensiinimootoris on kasutusel tehnoloogia, mis muudab vastavalt vajadusele automaatselt sisse- ja väljalaskeklappide avanemis- ja sulgumishetke, vähendades sellega märgatavalt kütusekulu. Ühtlasi lisab see ka pöördemomenti madalatel ja keskmistel pööretel – tänu sellele reageerib mootor otsekohe gaasipedaali vajutusele ja tagab väleda kiirenduse. Bensiinimootori loodussõbralikkusest annab tunnistust väike kütusekulu (5,0 l/100 km) ja madal CO2-heitmetase (116 g/km).

Kompaktne ja ruumikas
Swift annab mõistele ’kompaktne auto’ uue tähenduse. Nutikalt lahendatud panipaigad ja mitmed vahvad uuendused teevad autosse ruumi juurde, muutmata seejuures välismõõtmeid.

Kuigi Swift on väljastpoolt ehtne väikeauto, jätkub siin piisavalt ruumi nii autojuhile kui ka kaassõitjatele. Tänu suurele teljevahele ja esiistmete uudsele disainile on tekkinud rohkem ruumi tagaistujatele. Mitme leidliku lahendusega saab vajaduse korral suurendada ka pagasi vedamiseks kasutatavat ruumi.

Suhtes 60:40 jagatud kahes osas kokkuklapitav tagaiste on Swifti paindliku ruumikasutuse võtmeelement. Klappides kokku mõlemad seljatoe pooled, on tulemuseks eriti mahukas pakiruum.  

Viietärnine turvalisus
Üks uue Swifti tähtsamatest omadustest on turvalisus. Aktiivsed põhivarustusse kuuluvad turvasüsteemid – sõidustabiilsuse kontrollsüsteem ESP®, hädapidurivõimendi ja ABS-pidurid koos pidurdusjõu jaotussüsteemiga EBD – aitavad juhil potentsiaalseid ohte turvaliselt vältida. Kokkupõrke korral leevendavad löögijõude autosalongi kaitsev turvakarkass, turvapadjad ja mitmed muud ohutust lisavad lahendused. Pole siis mingi ime, et uus Suzuki Swift sai Euro NCAPi kokkupõrketestides tulemuseks maksimaalsed viis tärni!

 

ESP® kuulub kõikide Swifti mudeliversioonide põhivarustusse. Automaatkäigukastiga mudelite puhul aitab ESP-süsteem alustada ohutult liikumist mäkketõusudel, laskmata autol tagasi veereda, kui juht jala piduripedaalilt gaasipedaalile tõstab (Hill hold).

Igas Swifti mudelis on olemas 7 turvapatja: eesmised ja külgturvapadjad ning turvakardinad juhi ja kaassõitjate kaitseks, lisaks juhi põlvede turvapadi. Eesmise kõrvalistuja turvapadja saab vajadusel välja lülitada. Avariides, mille puhul löök tuleb tagant, toetavad esiistmed tänu spetsiaalsele konstruktsioonile ja kujule suurepäraselt istuja pead ja kaela, vähendades sel moel tõsiste lülisambavigastuste võimalust.

Naudi vaikust
Swift on meeldivalt vaikne auto. Küljepeeglid on vormitud ja paigutatud nii, et need vähendavad õhutakistuse müra. Rehvimüra summutab mitmekordne heliisolatsioon. Lisaks teevad eriti jäik kere ja tugevalt üksteise külge kinnitatud osad Swifti endisest veelgi vaiksemaks.

 

®ESP on Daimler AG registreeritud kaubamärk.

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 08. 2012. 10:43

Time: 0.0454540 s.