et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Nahk ja juuksed

Kool.ee-haridusportaal :: Nahk ja juuksed Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeNahk ja juuksed,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Nahk ja juuksed

Eeldatakse, et lapseootel naised on säravad ja otsekui õitsele puhkenud, kuid rasedus võib avaldada ootamatut mõju sinu juustele ja nahale

Pigmentatsioon

Mõju nahale võib hakata avalduma alates 20. rasedusnädalast. Mida tumedam on sinu nahk, seda tõenäolisemalt märkad muutusi. Kui oled väga heledanahaline või punapäine, ei pruugi sa üldse midagi erinevat märgata. Pigmentatsiooni muutus võib tähendada järgmist:

  • Sinu rinnanibud tumenevad. Need võivad tunduda suuremad ja esileküündivamad. Nibuväli võib laieneda.
  • Rindkere ja kõhu keskjoonele tekib tume rasedustriip (linea nigra).
  • Mõnel naisel tekib näole kloasm ehk nn rasedusmask, mis võib olla ebaühtlane ja laiguline.
  • Ebaühtlane päevitumine päikese käes või solaariumis. Kuigi ei leidu mingeid tõendeid selle kohta, et päevitamine loodet kahjustaks, soovitavad mõned solaariumisalongid rasedatel kunstlikust päevitamisest hoiduda.
     

Kuiv nahk

Kui sinu nahk on kuiv või sügeleb, võib abi olla niisutavast dushigeelist.

Kui tunned pidevalt tugevat sügelust, eelkõige ülakehal, võib see viidata haruldasele haigusele nimega kolestaas (sapipais), mis mõjutab maksa ja neerude talitlust. See võib sinu last kahjustada, seega pea nõu ämmaemanda või arstiga.

Venitusarmid

Venitusarmid tekivad kõige tõenäolisemalt sinu kõhule, rindadele ja reitele alates umbes kuuendast raseduskuust. Armid on põhjustatud naha elastsete kiudude rebenemisest ning esiti on need punased, kuid tuhmuvad seejärel hõbehalliks.

Saadaval on kreeme ja geele, mis venitusarme väidetavalt vähendavad, kuid suurt mõju neil olla ei saa, kuna kiudude rebenemine toimub nahapinnast allpool. Venitusarmide esinemine tundub olevat pärilik, nii et kui neid leidub sinu emal, ei pääse neist tõenäoliselt ka sina.

Juuksed

Raseduse ajal võivad juuksed näida läikivad ja paksud, peamiselt seetõttu, et juuste tavaline igapäevane väljalangemine pidurdub. Pärast sünnitust võib sulle tunduda, et juuksed langevad ebatavaliselt kiiresti välja. Tõenäoliselt ei ole tegemist millegi tõsisega, vaid üksnes kontrastiga rasedusperioodiga võrreldes, kuid kui oled mures, pea nõu arstiga.

Juuste värvimine ja püsilokkide tegemine raseduse ajal on täiesti lubatud, kuid tulemused võivad sind üllatada. Juuksed on sel perioodil poorsemad, mistõttu keemilised vahendid võivad neile mõjuda tavapärasest erinevalt.

Allikas: BBC Parenting

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 16. 08. 2010. 05:03

Time: 0.0407209 s.