et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Bütsantsi Solidus Mauricius Tiberius

Kool.ee-haridusportaal :: Bütsantsi Solidus Mauricius Tiberius Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeBütsantsi Solidus Mauricius Tiberius,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

[ Numismaatiline kuld ] [ Bütsantsi Solidus Mauricius Tiberius ] [ Bütsantsi Solidus Phocas ] [ Bütsantsi Solidus Heraclius ] [ Bütsantsi Solidus Constans II ]

Bütsantsi Solidus Mauricius Tiberius

Diameeter: erinevad, ~19 mm
Mündi kaal: erinevad kaalud, al. 4 g
Kulla proov: 977

Lühend CONOB (Constantinopoli obryzum) leidub paljude Bütsantsi müntide tagaküljel. Solidus kaalus 1/72 Rooma naela. "OB" oli nii lühend sõnast obryzu, mis tähendab "rafineeritud" või "puhas kuld" ja ka Kreeka numbrit 72.

NB! Pildid on illustreerivad. Kõik mündid on pisut erinevad.

Solidus oli algselt roomlaste poolt välja antud kuldmünt. See lasti esimest korda välja Constantine I poolt aastal 312 ja asendas Rooma Impeeriumi kuldmünti aureus. Solidus oli üldiselt kaalult ja proovilt muutumatu kuni 10. sajandini. Kui münt saabus ringlusest tagasi varakambrisse, siis sulatati see üles ja vermiti uus münt. Kuna münt ei olnud käibel nii kaua, et hakkaks kuluma, säilitati ringluses olevate Solidus müntide ühtlane kaal. Kuigi kaupmeestel oli keelatud Solidus müntide kasutamine väljaspool Bütsantsi Impeeriumi, kaubeldi nendega siiski ka väljaspool impeeriumi piire ja eriti nõutud raha oli see Araabia riikides. Kuna väljaspool impeeriumit ringelnud münte ei kasutatud imperaatorile maksude maksmiseks (makse pidi maksma kullas), siis ei vermitud neid münte regulaarselt ümber ning need pehmed puhtast kullast mündid kulusid kiiresti.

Mauricius Tiberius

Flavius Mauricius Tiberius Augustus oli Bütsantsi Imperaator, kes oli võimul aastatel 582-602. Ta oli varase Bütsantsi ajastu üks tähtsamaid valitsejaid ja tema valitsusaega vaevasid peaaegu lõpmatud sõjad kõikidel piiridel.

Bütsantsi Solidus Mauricius Tiberius
AU977
4 g

Suurus

Ost

Müük

4 g

3 961.00

5 109.00

Hinnakiri võib olla AS Tavidis muutunud. Täpset hinda vaata siit

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 31. 08. 2008. 14:29

Time: 0.0541241 s.