et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevik



turvakood

Bütsantsi Solidus Constans II

Kool.ee-haridusportaal :: Bütsantsi Solidus Constans II Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeBütsantsi Solidus Constans II,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

[ Numismaatiline kuld ] [ Bütsantsi Solidus Mauricius Tiberius ] [ Bütsantsi Solidus Phocas ] [ Bütsantsi Solidus Heraclius ] [ Bütsantsi Solidus Constans II ]

Bütsantsi Solidus Constans II

Diameeter: erinevad, ~19 mm
Mündi kaal: erinevad kaalud, al. 4 g
Kulla proov: 977

Lühend CONOB (Constantinopoli obryzum) leidub paljude Bütsantsi müntide tagaküljel. Solidus kaalus 1/72 Rooma naela. "OB" oli nii lühend sõnast obryzu, mis tähendab "rafineeritud" või "puhas kuld" ja ka Kreeka numbrit 72.

NB! Pildid on illustreerivad. Kõik mündid on pisut erinevad.

Solidus oli algselt roomlaste poolt välja antud kuldmünt. See lasti esimest korda välja Constantine I poolt aastal 312 ja asendas Rooma Impeeriumi kuldmünti aureus. Solidus oli üldiselt kaalult ja proovilt muutumatu kuni 10. sajandini. Kui münt saabus ringlusest tagasi varakambrisse, siis sulatati see üles ja vermiti uus münt. Kuna münt ei olnud käibel nii kaua, et hakkaks kuluma, säilitati ringluses olevate Solidus müntide ühtlane kaal. Kuigi kaupmeestel oli keelatud Solidus müntide kasutamine väljaspool Bütsantsi Impeeriumi, kaubeldi nendega siiski ka väljaspool impeeriumi piire ja eriti nõutud raha oli see Araabia riikides. Kuna väljaspool impeeriumit ringelnud münte ei kasutatud imperaatorile maksude maksmiseks (makse pidi maksma kullas), siis ei vermitud neid münte regulaarselt ümber ning need pehmed puhtast kullast mündid kulusid kiiresti.

Constans II
Constans II, keda kutsutakse ka "Pogonatas" tema tiheda habeme tõttu, oli Bütsantsi Imperaator 641 kuni 668. Tema ristinimi oli tegelikult Flavius Heraclius, kuid ta valitses Constantine nime all.

Bütsantsi Solidus Constans II
AU 977
4 g

Suurus

Ost

Müük

4 g

3 961.00

5 109.00

Hinnakiri võib olla AS Tavidis muutunud. Täpset hinda vaata siit

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 31. 08. 2008. 14:30

Time: 0.0636668 s.