et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Eesti taluhäärberitest

Kool.ee-haridusportaal :: Eesti taluhäärberitest Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeEesti taluhäärberitest,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Eesti taluhäärberitest juba kolmas raamat

Kirjastus Tänapäev on alates 2005. aastast andnud välja kogumikke Eesti kaunimatest talumajadest. Käesoleval kevadel ilmunud "Eesti taluhäärberid" kolmandas raamatus tutvustatakse eelkõige Läänemaa ja Põhja- ning Kesk-Eesti talumaju. Kahes eelmises raamatus oli põhirõhk Lõuna-Eesti majadel.

Koostaja Heiki Pärdi sõnul tõusis ühe huvitavama piirkonnana esile endine Palmse vald, kus mõisaomanik Alexander von der Pahlen lasi 1840. aastail ehitada mitu moodsat korstnaga kivist talumaja. Mõisniku uuendusmeelsus ergutas ka talumehi oma majapidamisi uuendama.
Kuusalu vallast Muuksist olid pärit kaks 20. sajandi esimese poole tuntud maa-arhitekti, õde ja vend Erika Nõva ja August Volberg.

1920.-1930. aastatel kasutasid paljud talumehed enda majade ehitamisel arhitektide abi. Osalt võis see olla tingitud pankade nõudest, kes andsid ehituslaenu ainult projekti olemasolul.

Allikas: elukiri.ee

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 24. 06. 2010. 23:58

Time: 0.0421529 s.