et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

7 peamist kõrvaltoimet

Kool.ee-haridusportaal :: 7 peamist kõrvaltoimet Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.ee7 peamist kõrvaltoimet,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Hormonaalsete rasestumisvastaste vahendite 7 peamist kõrvaltoimet

Hormonaalsete rasestumisvastaste vahendite kõrvaltoimed on erinevad: mõnedel inimestel ilmnevad need kergel kujul, samas teiste jaoks valmistavad kõrvalnähud tõelist piina. Enne sobiva vahendi väljavalimist tuleks proovida vähemalt paari erinevat varianti. Allpool pakutakse lahendusi kõige sagedasematele kõrvaltoimetega seotud probleemidele.

Peavalu ja/või –pööritus, rindade tundlikkus

Olge kannatlik. Need kõrvalnähud mööduvad pärast mõningat pillitarvitamist.

Iiveldus

Iiveldus möödub tõenäoliselt paari kuu jooksul. Kui seda ei juhtu, proovige pille manustada koos toiduga. Kui Te kasutate tuperõngast või plaastrit, peaksite kaaluma mõne teise vahendi kasutamist.

Läbimurdeverejooks (vaheveritsus)

See kõrvaltoime ärritab naisi kõige rohkem, eelkõige seepärast, et määrimine võib tekkida väga ootamatult. Selle vastu võib aidata pillide manustamine iga päev ühel ja samal kellajal. Eriti süstide ja minipillide (ainult progestiini sisaldavad rasestumisvastased vahendid) korral muutub emaka limaskest väga õhukeseks, irdudes aeg-ajalt organismist (positiivne on see, et menstruatsioon muutub kergemaks või kaob täielikult).

Kui määrimine valmistab teile muret, pöörduge oma arsti poole, kes aitab välja valida sobiva lahenduse probleemi kõrvaldamiseks.

Libiido langus

Proovige muud vahendit. Mõnede naiste libiido kerkib taas, kui kombineeritud pillid vahetatakse androgeensemate (testosterooni sisaldavad) pillide vastu. Kui see ei toimi, kasutage mõnda muud vahendit.

Meeleolu kõikumine

Kui meeleolu kõikumisi põhjustavad tõepoolest pillid, tuleb valida mõni mittehormonaalne meetod. Kõik teised hormonaalsed meetodid tekitavad sama probleemi. Mõnedele patsientidele, kes soovivad ikkagi pillide kasutamist jätkata, kirjutavad arstid välja ka antidepressante.

Originaalartikkel:
Health.com
http://www.health.com/health/condition-article/0,,20326842,00.html

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 22. 04. 2010. 07:25

Time: 0.0406370 s.