et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Hormonaalsed rasestumisvastased vahendid

Kool.ee-haridusportaal :: Hormonaalsed rasestumisvastased vahendid Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeHormonaalsed rasestumisvastased vahendid,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

 

 

Seksuaalselt aktiivsed partnerid, kes veel lapsi saada ei soovi, peavad leidma enda jaoks kõige vastuvõetavama rasestumisvastase vahendi. Raseduse vältimiseks on olemas mitmeid vahendeid ning nad kõik on erineva toime, mõju ja kasutusviisiga. Siiski ei tuleks vahendit valides tähelepanu pöörata niivõrd kasutusviisile, vaid pigem vahendis sisalduvatele hormoonidele ja nende sobivusele kasutaja organismile. Kõige levinumateks hormonaalseteks rasestumisvastasteks vahenditeks on kombineeritud pillid, plaastrid ja vaginaalrõngad.

Vaginaalrõngas

Vaginaalrõngas viiakse tuppe kolmeks nädalaks, eemaldatakse siis ja tehakse nädalane paus.

Östrogeenide sisaldus on 0,015 mg ning nende toimemehhanismiks on ovulatsiooni pärssimine, emakakaela lima paksenemine ja limaskesta õhenemine. Õige kasutamise korral on vahendi tõhusus 99% (aastas rasestub 10 naist 1000-st). Vaginaalrõngast võivad kasutada kõik sünnitusealised naised, kuid aktiivsete koostisainete tugeva toime tõttu on see vahend sobivam neile naistele, kellel on seksuaalvahekordi harvem või kes ei saa ajutiselt teisi meetodeid kasutada. Kõrvaltoimetena võib esineda tupepõletikku ja vooluse suurenemist. Lisaks võib vaginaalrõngas põhjustada ebamugavustunnet seksuaalvahekorra ajal (vahendit võivad tunda mõlemad partnerid). Apteekides on saadaval vaid üks nimetus ja see sisaldab vanema põlvkonna progestageeni.

Kas teadsid, et kasutatud vaginaalrõngast ei tohi WC potist alla visata, vaid tuleb pakkida vastavalt jäätmekäitlusõpetusele originaalpakendisse ning hoolitseda, et kasutatud vahend ei satuks looduskeskkonda!

Rasestumisvastane plaaster

See on 2 ruutsentimeetri suurune nahale kleebitav plaaster rasestumise vältimiseks. Plaaster kleebitakse puhtale kuivale karvadeta ja vigastusteta nahale kas reiel, kõhul, käsivarre välisküljel või ülakehal.

Östrogeenide sisaldus on plaastril 0,02 mg ning selle toimemehhanismiks on ovulatsiooni pärssimine, emakakaela lima paksenemine ja limaskesta õhenemine. Õige kasutamise korral on vahendi tõhusus 99% (aastas rasestub 10 naist 1000-st). Plaastreid võivad kasutada kõik normaalkaalus olevad naised, kuid üle 90 kilo kaaluvate naiste jaoks ei pruugi plaaster nii tõhus olla. Kõrvaltoimena võib esineda nahaprobleeme plaastri paigaldamise kohal. Apteekides on saadaval vaid üks nimetus ja see sisaldab samuti vanema põlvkonna progestageeni.

Kas teadsid, et kasutatud plaastrit ei tohi WC potist alla visata, vaid tuleb pakkida vastavalt jäätmekäitlusõpetusele originaalpakendisse ning hoolitseda, et kasutatud vahend ei satuks looduskeskkonda!

Kombineeritud rasestumisvastased pillid

Pillid on tõhusaim ja efektiivseim meetod soovimatu raseduse vältimiseks.

Monofaasilised pillid sisaldavad östrogeeni 0,015 mg; 0,02 mg; 0,03 mg ja 0,035 mg ning mitmefaasilised pillid 0,03 mg ja 0,04 mg. Pillide toimemehhanismiks on samuti ovulatsiooni pärssimine, emakakaela lima paksenemine ja limaskesta õhenemine, kuid õige kasutamise korral on nende tõhusus suisa 99,97% (aastas rasestub 3 naist 1000-st). Pille võivad kasutada kõik sünnitusealised naised. Spetsiifilisest toimeainest tingitud soodsateks lisatoimeteks on premenstruaalsete sündroomide vähenemine, vedelikupeetusest tingitud kaalutõusu ja akne leevendamine. Apteekides on müügil kõik saadaval olevad suukaudsed kontratseptiivid.

Kombineeritud rasestumisvastased tabletid sisaldavad kahte hormooni: östrogeeni ja progestageeni.

Kas teadsid, et pillides sisalduvaid toimeained töötleb organism 100% ümber ning seetõttu ei koorma pillide kasutamine keskkonda!

Naine on viljastumisvõimeline enam kui pool oma elust, kuid tänapäeva kiire elutempo juures pole tihtipeale aega ega võimalust lapse muretsemiseks. Seega usaldusväärne kaitse planeerimata raseduse eest jääb naise jaoks päevakorda teismeeast menopausini.

 

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 22. 04. 2010. 07:33

Time: 0.0713999 s.