et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Mis on investeerimiskuld?

Kool.ee-haridusportaal :: Mis on investeerimiskuld? Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeMis on investeerimiskuld?,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Kuld kui kingitus

MILLAL KULDA KINKIDA

Lisaks turvalisele hoiustamisviisile on kuldmündid ja -plaadid ka ilus kingitus näiteks lapse sünni või koolilõpetamise puhul, aga ka sünnipäevaks, juubeliks, jõuludeks, pulmadeks ja muudeks tähtpäevadeks.

See on hea kingiidee nii inimesele, kel kõik vajalik juba olemas kui ka neile, kes alles elu alustamas.

INVESTEERIMISKULD vs. EHTEKULD

Investeerimiskulla eeliseks kuldehete ees on käibemaksu-vabadus ja hind. Näiteks tavalise 585 prooviga kuldketi (sisaldab 58,5% kulda) juurdehindlus kipub olema 200%, aga 999.9 prooviga investeerimiskulla (sisaldab 99,99% kulda) vahendustasu algab 6%-st.

Soovi korral on võimalik lasta kullasseppal investeerimiskuld üles sulatada ning segada teiste ainetega, et saada ehtekulda. 1g investeerimiskulda (prooviga 999,9) annab üle 1,7g ehtekulda (prooviga 585).

KULDMÜNDID

Pakume laia valikut kuldmünte - USA, Lõuna-Aafrika Vabariigi, Kanada, Austria, Austraalia ja Hiina. Austraalia müntidest on saadaval ka Austraalia Lunarid, mille ühel küljel on Idamaade kalendri kujutised (nt hetkel on koera-aasta ja valmistatakse koera kujutisega münte). Lunarid on populaarne kingitus eelkõige lastele ja lastelastele, kuna saab valida lapse sünniaasta kujutisega mündi.

Münte on kaaluga 1/20oz kuni 1kg. Kõik mündid on kohapeal saadaval ning lisaks saab osta ka kinkekarpe.

KULDPLAADID/KANGID

Kuldplaatidena pakume Šveitsi firma PAMP toodangut, plaadid on saadaval kaaluga 1 g kuni 500 g. Eritellimusena saab osta ka kuni 400-untsiseid ehk 12,5 kg kange. Plaatidel on kujutatud õnnejumalanna Fortuna.

RARITEEDID

Pakume ka ülivähe toodetud rariteetseid münte ja mündikomplekte, enamus rariteete on toodetud vaid 150 kuni 500 tk. Näiteks hetkel laosolevatest rariteetidest on huvitavaim Austraalia Prospector Collection 2004, sest see sisaldab kuldmünti aastast 1904 ja neid on vaid 150 tk!

HIND

Pakume väga paljudes eri suurustes kuldmünte ja -plaate, mis võimaldab igaühel endale sobiva hinnaga toote leida. Kõige väiksem kuldtoode on 1-grammine kuldplaat, mis maksab u. 450 EEK, kõige suurem toode on 1 kg kuldmünt, mille hind on u. 305.000 EEK.

Kuldmüntide ja -plaatide hind on kõikuv ja sõltub maailmaturu kulla hinnast. Kulla hinna aluseks oleme võtnud Londoni ja Šveitsi investeerimiskullaga kauplevate suurfirmade hinnad, millest Tavid hoiab oma hinnad soodsamad.

KULD ON LIKVIIDNE

Investeerimiskuld on likviidne, ostame kuldmünte ja -plaate ka tagasi.

KUST KULDA OSTA JA TÄPSEMAT INFOT KÜSIDA

Küsimuste korral palun helistage telefonil 1771, 6279900 või kirjutage tavid@tavid.ee.

Kogu olemasolev kuldtoodete valik on saadaval AS Tavidi peakontoris Aia 5, Tallinn. Kui soovite mõnd konkreetset toodet osta teistest filiaalidest, siis palun helistage kindluse mõttes ette.
 

Mis on investeerimiskuld?

Esimest korda investeerimiskulda ostvad inimesed imestavad tihti, miks neile kuldmünte pakutakse. Arvatakse, et mündid on kallid ja haruldased ning rohkem kollektsionääridele.

Tegelikult on investeerimiskuld (bullion gold) kindla tunnustatud kaalu ja puhtusega kuld, mida saab osta ja müüa kulla maailmaturuhinna alusel (turuhinnale lisandub vahenduskulu jm).

Suuri, filmidest tuttavaid kullakange kasutatakse riiklikes varudes ja tööstuses. Erainvestoritel on odavam ja mugavam soetada investeerimiskullast münte (bullion coins) ja plaate (bullion bars), millega kaubeldakse samuti kulla maailmaturuhinna alusel ja mis kaitsevad tavainimest finantsriskide eest kogu maailmas.

Rohkem infot kulla kohta

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 19. 11. 2008. 14:05

Time: 0.0517371 s.