et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Huvitav mõte: Euro asemel kuldraha Eestis käibele

Kool.ee-haridusportaal :: Huvitav mõte: Euro asemel kuldraha Eestis käibele Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeHuvitav mõte: Euro asemel kuldraha Eestis käibele,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Austraalia kinnisvaraguru Peter J. Daniels pakkus oktoobris Eestis toimunud seminaril, et Eesti võiks kasutusele võtta kuldmüntidest valuuta.

 Peter Daniels

”Kui Eesti oleks esimene riik, mis võtaks rahana kasutusele kuldmündid, siis tahaksid kõik numismaatikud neid omada, nii et Eesti koguks palju tuntust,” sõnas Daniels.

Daniels on aastaid kõnelenud kullast kui heast investeeringust, mis aga läheb vastuollu enamiku tänapäeva maailma populaarsete majandusteadlaste arvamusega. “Ajalugu tõestab, et mul on õigus. Alati eksib enamus ja vähemus on see, kel on õigus. Kuld ja hõbe on aegade algusest olnud väärtuse kandja,” kommenteeris Daniels intervjuus Anglo Far-Eastile.

Daniels soovitab mõelda kulla haruldusele: “Mingil põhjusel arvame või loodame, et trükitud paber on väärtuslikum kui kuld, samal ajal on maailmas kulda vähem kui üks unts inimese kohta. Kulla hind võib kõikuda üles ja alla, kuid siiski arvan, et see tõuseb plahvatuslikult, kui asjad hakkavad tõeliselt halvad tunduma. Kaitstud aga on need, kellel on varutud kulda ja see asub kindlas kohas. Ütleme, et kümne aasta pärast on kõik pöördunud ja tulevik paistab roosiline. See areng, mida mina ja mõned teised kommentaatorid on ennustanud, ei ole toimunud. Mida oleme siis kaotanud? Mitte midagi. Aga kui läheb nii, nagu kardame, ja me pole enda kaitsmiseks midagi ette võtnud, siis oleme ise ja meie pere hädas.”

Ainult reserve kogudes saab edukalt äri ajada

Danielsi kirjeldab Äripäevas, et USA kinnisvaraturg on suurtes raskustes. ”Vaadake, kui kalliks on kuld läinud, dollar on kokku kukkumas ja seda sellepärast, et inimesed üritasid osta asju, mida nad ei saanud endale lubada. Kui pärast Teist maailmasõda oli USA maailma suurim laenuandja, siis praegu on ainult võlad,” selgitas ta. Ametlikel andmetel on USA-l kaheksa triljoni dollari (79 triljoni krooni) eest võlgu. ”Minu uurimisrühma andmetel on USA võlakoormus 18–20 triljonit dollarit (177–196 triljonit krooni). Kui seda hakata tagasi maksma dollar sekundis, kulub selleks 159 000 aastat,” lisas ta. ”Kui Ameerika täna aevastab, on kogu maailmal nohu, see mõjutab kõike, muu hulgas ka aktsiaturgu,” on Daniels kindel.

Danielsi sõnul on ainult reserve kogudes võimalik edukalt äri ajada. ”Minu ettevõtetel ei ole laene, laenud on  head vaid ettevõtlustee alguses, hiljem tuleb ise oma tegevust rahastada.

Lugemisest sai harjumus kogu eluks

Peter Daniels kasvas üles vaestes oludes ja noorena oli tal õppimisega raskusi. 26-aastaselt ei osanud ta lugeda ega kirjutada. Kuna koolid talle stipendiumi ei andnud, siis ühel hetkel otsustas ta ennast ise koolitama asuda. Sõprade abiga alustas ta lugemist ja sellest sai harjumus kogu eluks – ta on lugenud üle 6000 biograafia, lisaks kirjandust ajaloo, majanduse, teoloogia ja poliitika kohta. Sealt õppis ta, et miski pole võimatu.

Selle teadmisega alustas Daniels oma kinnisvaraäri, mis kukkus läbi kolm korda, kuid neljandal katsel saavutas edu. Tänaseks on tal kinnisvaraimpeerium, mis on väärt mitmeid miljoneid dollareid. Ühtlasi on tal maailma üks suuremaid eraisikule kuuluvaid investeerimiskulla müügi firmasid ja kullakaevandusettevõte. Ta on tunnustatud filantroop ja rahvusvaheline ärikonsultant.

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 21. 11. 2007. 07:06

Time: 0.0492220 s.