et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Progestiinisüstid

Kool.ee-haridusportaal :: Progestiinisüstid Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeProgestiinisüstid,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Kontratseptsioon ] [ Rasestumisvastased meetodid ]

Progestiinisüstid

Iga 3 kuu tagant süstitakse lihasesse suur annus progestiini. Süstid pärsivad hormoone ja munarakke tootvate munasarjade aktiivsust reguleerivat hüpofüüsi (ajuripatsit). Progestiinisüstid takistavad rasestumist, sest hoiavad ära ovulatsiooni, muudavad emakakaelakanali (emaka avaus) normaalse sekreedi tihkemaks ja peatavad viljastatud munaraku kinnitumise emaka limaskestale.

Vahendi efektiivsus on 99.4-99.9 protsenti. Progestiinisüstide ärajätmisel taastub viljakus mõne aja jooksul. Viimase progestiinisüsti järel jääb naine rasedaks keskmiselt 9 kuu jooksul.

Esineb alljärgnevaid kõrvaltoimeid: kaalutõus, ebaregulaarne ja prognoosimatu vereeritus, suurenenud või vähenenud veritsus menstruatsiooni ajal või ka menstruatsiooni kadumine. Progestiinisüstid pärsivad östrogeeni teket inimorganismis ning see vahend ei sisalda östrogeeni. Seetõttu võib östrogeeni nappus pikemas perspektiivis viia luukoe hõrenemiseni (osteoporoos), mis on iseäranis soovimatu noorte naiste jaoks. Sel põhjusel võivad progestiinisüstid olla alternatiiviks neile naistele, kes ei saa kasutada kombineeritud rasestumisvastaseid vahendeid.

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 1. 11. 2008. 07:28

Time: 0.0528729 s.