et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Rasestumisvastased meetodid

Kool.ee-haridusportaal :: Rasestumisvastased meetodid Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeRasestumisvastased meetodid,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Kontratseptsioon ] [ Rasestumisvastased meetodid ] [ Kontratseptsiooni usaldusväärsus]
Kuidas rasestumisvastased tabletid toimivad ] [ Kontratseptsiooni müüdid ]

Rasestumisvastased meetodid

Kui sa oled seksuaalselt aktiivne ja ei soovi veel lapsi saada, siis tuleb sul leida enda ja oma partneri jaoks kõige vastuvõetavam rasestumisvastane meetod; üksnes siis tunned sa end turvaliselt ning saad oma eraelu ja karjääri planeerida. Pere planeerimisel pole ükski risk õigustatud. Sündivuse kontroll annab naisele võimaluse sünnitada laps just siis, kui ta seda soovib. Raseduse vältimiseks on olemas mitmeid meetodeid, kuid nad kõik on erineva töökindlusega, erinev on ka nende toime, mõju inimorganismile, vahendite mitmekesisus ja viisid, kuidas neid kasutatakse. Üksnes arst võib aidata sul otsustada, milline neist on sinu jaoks kõige sobivam ja kasulikum. Seega võtke aega, et oma günekoloogiga kõik poolt- ja vastuargumendid läbi kaaluda ning nautige koosolemise vabadust.

Hormonaalmeetod

Tooted, mis sisaldavad kahte hormooni, östrogeeni ja progestiini:


Mujal maailmas on kasutusel ka östrogeeni ja progestiini süstid, kuid Eestisse ei ole need veel jõudnud.

Ainult progestiini sisaldavad vahendid:


Mujal maailmas on kasutusel ka implantaadid, kuid Eestisse ei ole need veel jõudnud.

Emakasisene meetod

Emakasisesed vahendid (ESV):


Barjäärimeetod

Vahend:


Olemas on ka naiste kondoomid, kuid Eestis ei ole neid veel saada.

Vaginaalmeetod

Vahend:


Mujal maailmas kasutatakse ka teisi vaginaalseid kontratseptiive nagu näiteks diafragma või pessaar, kuid Eestis neid saada ei ole.

Pessaar

Bioloogiline meetod

Selle meetodi puhul kasutatakse menstruaaltsüklit ovulatsioonipäeva kindlaksmääramiseks, mis nõuab teatavate kehaosade seisundi alalist jälgimist, näiteks basaaltemperatuuri mõõtmist ja vaginaalsekreetide jälgimist. Muudatused võivad aidata viljakaid ja mitteviljakaid päevi kindlaks määrata.

Sellel meetodil on ohtralt miinuseid, sest mõnikord on muutusi võimatu avastada. Näiteks palaviku korral pole basaaltemperatuuri mõõtmisel mitmetel põhjustel mingit mõtet. Vaginaalsekreet võib muutuda näiteks tupenakkuse või liiga sagedaste seksuaalvahekordade tõttu. Kliiniliste uuringute põhjal võib öelda, et selle meetodi tõhusus eeldusel, et kõike (basaaltemperatuuri mõõtmist ja sekreedi jälgimist) tehakse üheaegselt, võib olla 80 kuni 86.6 protsenti. Ometi sobib see meetod üksnes regulaarse tsükliga naistele, kes end iga päev jälgivad ja on valmis rasestumise korral lapse sünnitama.

Hädaabi rasestumisvastane meetod

Vahendid:


Maailmas on kasutusel östrogeeni ja progestiini hädaabi rasestumisvastased pillid, kuid Eestis neid saada ei ole.

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 14. 06. 2010. 09:35

Time: 0.0907049 s.