et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Eesti kunst

Kool.ee-haridusportaal :: Eesti kunst Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeEesti kunst,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Avalehele  Kultuur  

Eesti kunst

Kumu kunstimuuseumil on valminud virtuaaltuur

Kumu kunstimuuseumil on valminud interaktiivne multimeedialahendus, mis võimaldab külastada muuseumi interneti vahendusel ning annab läbilõike muuseumi olemusest ning tegevustest. Virtuaaltuur koosneb oma olemuselt  omavahel seotud panoraamfotodest, mille vaatamine tekitab illusiooni ruumis kohal viibimisest ning hiire abil seal ringi liikumisest. Virtuaaltuuri esitletakse esmakordselt 17. novembril muuseumi 90. juubeli vastuvõtul Kumus ning seejärel saab seda kasutada läbi Kumu kodulehe www.ekm.ee/kumu.

Virtuaaltuur annab võimaluse külastada interneti vahendusel paiku, kuhu puudub võimalus reaalselt kohale minna. Kumu virtuaaltuuri puhul on rõhk eelkõige sisulisel poolel, mis annab vaatajale infot muuseumi tegevuse eri valdkondade kohta. Valikuliselt antakse läbilõige nii Kumu neljal korrusel toimuvatest näitustest kui ka kunstiga kaasnevatest tegevustest auditooriumis ja hariduskeskuses, lisaks saab infot Kumu paljude erinevate üksuste kohta, näiteks restaureerimisosakond, kuhu tavakülastaja ei pääse. Näitusesaalides on võimalik valikuliselt zoomida ekponaate ning saada lisainfot, klõpsates erinevatel infonupukesel. Kuulata saab audiogiide ning näha filmilõike. Panoraami peale on võimalik manada ruumi plaan, mis aitab kasutajal näha keerulise ülesehitusega maja korruse üldpilti ning ka seda  kus ta hetkel liigub. Tulevikus saab virtuaaltuuri a bil külastada püsiekspositsiooni, vahetuvate näituste vaatamiseks tuleb siiski Kumusse kohale tulla.

Virtuaaltuuri teostas: foto360.ee
Kujundus: Kätlin Tischler
Fotod ja tehniline teostus: Märt Kruus, Andres Kruus
Kontseptsioon: Andres Kruus, Anu Tähemaa
Produtsent: Anu Tähemaa

Kumu kunstimuuseum tänab:
Bayer OÜ, Kultuurikapitali, idee andjaid, toetajaid ja kriitikuid.

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 7. 08. 2010. 07:19

Time: 0.0425959 s.