et et

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevik



turvakood

TTÜ Tallinna Kolledz

Kool.ee-haridusportaal :: TTÜ Tallinna Kolledz Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeTTÜ Tallinna Kolledz,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Aadress: Tõnismägi 14, 10119 Tallinn
Telefon: (+372) 627 26 86, (+372) 627 26 87
Faks: (+372) 646 36 24
E-post: tk@ttu.ee
Kodulehekülg: http://www.tk.ttu.ee  

TTÜ TK-s õpetatavad erialad

TALLINNA TEHNIKAÜLIKOOLI TALLINNA KOLLEDŽ pakub 2007/2008. õppeaastal rakenduskõrgharidusõpet neljal erialal. Kooli lõpetanud saavad Tallinna Tehnikaülikooli diplomi ning õiguse jätkata õpinguid mis tahes Eesti ülikooli magistriõppes.

  • ÄRIÕIGUS - Spetsialiseerumisega: maksuõigus, kindlustusõigus, transpordiõigus
    Õppekava valmistab ette äriõiguse spetsialiste tegutsemiseks ettevõttes kas maksu-, kindlustus- või transpordialal. Õppekava on universaalse iseloomuga, tagab laiapõhjalise kutsealase kompetentsuse ning põhjalikud teadmised majanduses, mis loob eeldusi kiireks ja paindlikuks kutsealaseks orientatsiooniks ning võimaldab vajalike teadmiste ja oskuste arengut tulevikus.
    Iseloomulikud erialaained: õiguse entsüklopeedia, õiguse filosoofia, õiguskaitseasutuste süsteem, loogika, riigiõigus, äriõigus, haldusõigus, intellektuaalomandi kaitse, tsiviilõiguse üldosa, võlaõigus, äriõiguslik dokumentatsioon, Euroopa Liidu õigus, mikro- ja makroökonoomika, äritegevuse alused, ettevõtte rahandus, finantsarvestus, aastaaruandluse koostamine ja analüüs.
    a) maksuõigus, maksude liigid, maksumenetlus;
    b) kindlustusõigus, elukindlustus, kahjukindlustus;
    c) transpordiõigus, reisijateveo- ja ekspedeerimisleping, kaubaveoleping.
    Lõpetajate töökohad: maksu-, kindlustus- või transpordiala ettevõtete juristid, äriõiguse spetsialistid konsultatsioonifirmades.
  • KINNISVARA HALDAMINE - Õppekava läbimisel omandatakse teoreetilisi ja praktilisi teadmisi kinnisvara haldamise ja hooldamise alal ning sellega seotud ehituslikke, varalisi, õiguslikke, sotsiaalseid ja ehitiste tehnosüsteemide alaseid teadmisi.
    Iseloomulikud erialaained: ehitusmehaanika, tugevusõpetus, ehitiste mõõdistamine, ehitusfüüsika, ehituskorraldus, ehitus-remonttööde tehnoloogia, ehitiste renoveerimine, kinnisvara ja eluaseme ökonoomika, ehitusinvesteeringute plaanimine, soojus- ja gaasivarustus, küte ja ventilatsioon, ehitusmaterjalid, kinnisvara hindamine, raamatupidamine kinnisvara halduses, kinnisvara õigus.
    Lõpetajate töökohad: kinnisvara ja linnamajanduse, ehitiste ja nende tehnosüsteemide haldusüksused, kinnisvara müügi ja vahendusega tegelevad firmad.
  • MAJANDUSARVESTUS - Õppekava valmistab ette raamatupidamise eriala spetsialiste, kellel on haridusastmele vastav laiapõhjaline kutsealane kompetents.
    Sellest õppeaastast on laiendatud õppekava siseauditi erialale.
    Iseloomulikud erialaained: maksud ja eelarvesüsteem, finantsarvestus, eelarvestus, kuluarvestus, finantsanalüüs, aastaaruandluse koostamine ja analüüs, audiitorkontroll, raamatupidamisarvestuse arvutiprogrammid, töö- ja palgakorraldus, personalitöö, tööõigus.
    Lõpetajate töökohad: pangad, mitmesuguse omandivormiga ettevõtete ja organisatsioonide pearaamatupidajad, finantsjuhid ning finantsanalüütikud.
  • RAHVUSVAHELINE MAJANDUS JA ÄRIKORRALDUS - Valdkonnaks on rahvusvaheline ettevõtlus. Õppekava on universaalse iseloomuga, võimaldab spetsialiseerumist valikainete baasil, kus omandatakse süvendatult teadmisi kas mingist kitsamast ettevõtluse valdkonnast või majandussfäärist.
    Sellest õppeaastast on laiendatud õppekava jaekaubandusele. Koostöös suurte kaubanduskettidega Eestis ja välismaal organiseeritakse praktikat. Koostööpartner garanteerib jaekaubandusele spetsialiseerunud lõpetajale ka töökoha.
    Iseloomulikud erialaained:
    mikro- ja makroökonoomika, raha ja pangandus, äritegevuse alused, turundus, turundus jaekaubanduses, ärilogistika, strateegiline juhtimine, äriõigus, rahvusvaheline majandus, rahvusvaheline turundus, rahvusvaheline finantsjuhtimine, rahvusvaheline majandusõigus, e-äri, tarbijakäitumine, müügijuhtimine.
    Lõpetajate töökohad: rahvusvaheliste ettevõtete juhid, rahvusvaheliste äriprojektide käivitajad ja juhid, jaekaubanduskettide juhid ja peaspetsialistid.

Õpe on tasuline. Riigieelarvevälisel üliõpilaskohal ja täiendõppuri kohal õppija maksab iga semestri alguses õppemaksu.

Õppemaks on üliõpilasele ja täiendõppurile võrdne. See kehtestatakse igaks semestriks igale õppurile individuaalselt vastavalt tema enda valitud ja deklareeritud õppeainetele e õppeainete punktide summale. (Nominaalne õppeaeg näeb ette õppemahtu 20 AP semestris.)

Semestris makstav õppemaks koosneb ainepunktide tasust (1 ainepunkti eest 600 krooni), millele lisandub 1000 krooni registreerimistasu.

Praktika, mis moodustab õppekava mahust 20%, on tasuta.

Õpingute rahastamine - Nii statsionaarses kui kaugõppevormis täiskoormusega õppivatel üliõpilastel on võimalik taotleda õppelaenu.

Õppelaen on riigi garantiiga pikaajaline laen õppimiskulude finantseerimiseks. Õppelaenu on õigus saada Eesti Vabariigi kodanikul või Eestis alalise elamisloaga viibival isikul, kes õpib täiskoormusega. Õppelaenu suuruseks on 2006/2007. õppeaastal kuni 20 000 krooni. Õppelaenu annavad kõik suuremad pangad. Infot saab pankade veebilehtedelt või kontorites.

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 17. 12. 2007. 01:12

Time: 0.0239680 s.