et et

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevik



turvakood

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikool

Kool.ee-haridusportaal :: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikool Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeEesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikool,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Aadress: Toom-Kooli 4, 10130 Tallinn
Telefon: 627 2863; 627 2863 
Faks: 627 2865
E-post: post@lavakas.ee
Kodulehekülg: www.lavakas.ee

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikool võtab 2008. aastal vastu uusi üliõpilasi näitleja, lavastaja ja dramaturgi õppesuundadele, samuti magistri- ja doktoriõppesse.

Bakalaureuseõpe

Näitleja õppesuund:
üliõpilased saavad ettevalmistuse tööks teatris, raadios, televisioonis, kinos. Õpitakse näitlejatööd, lavalist liikumist ja tantsu, kõnetehnikat ja lavakõnet, laulu, vehklemist, akrobaatikat, Alexanderi tehnikat, teatriajalugu, kunsti-, kirjanduse- ja muusikaajalugu, psühholoogiat ja filosoofiat.
Kolmandal ja neljandal õppeaastal esinetakse õppelavastustega Eesti kutseliste teatrite lavadel.
Soovijatel saata hiljemalt 25. märtsiks 2008 kooli juhataja nimele vabas vormis avaldus koos ühe fotoga (3X4). Avaldusse kirjutada oma ees- ja perekonnanimi, isikukood, sünniaeg, aadress, telefon, e-mail, kool, mis on lõpetatud või lõpetamisel (eksamitel on võimalik osaleda üliõpilaskandidaatidel, kellel 2008. aasta kevadeks on gümnaasiumiharidus või sellele vastav haridusaste). Samuti kirjutada oma seosest teatri, tantsimise, muusika, kirjutamise, spordiga vms.
Avaldused tuua või saata Toom-Kooli 4, Tallinn 10130, või aadressil post@lavakas.ee. Lisainfo 627 2862.
Pärast 2. aprilli 2008 saavad kandidaadid teada eelvoorus osalemise ajad. Tallinnas elavad kandidaadid saavad nimekirju näha Lavakunstikooli valvelauas, väljaspool Tallinna elavatele kandidaatidele saadame info kirjalikult.
Eelvoorud toimuvad 27. aprillist 2. maini 2008 Lavakunstikooli saalis, Toom-Kooli 4. Igaüks osaleb ühes 6-7-liikmelises grupis, aega kulub igale grupile u. 1 tund, iga paari tunni järel antakse teada, kes eelvoorul osalenuist on kutsutud sisseastumiseksamitele.
Osalemiseks eelvoorus tuleb ette valmistada 2-3 luuletust, üks proosatekst ja üks laul (hea, kui tekstid oleksid eriilmelised, ning need tuleb pähe õppida).
Sisseastumiseksamid eelvooru edukalt läbinuile toimuvad 27. juunist kuni 2. juulini 2008.

Lavastaja õppesuund:
üliõpilased saavad ettevalmistuse tööks teatrites, raadios ja televisioonis.
Koos näitleja-üliõpilastega õpitakse näitlejatööd, lavalist liikumist ja tantsu, kõnetehnikat ja lavakõnet, Alexanderi tehnikat, teatriajalugu, kunsti-, kirjandus- ja muusikaajalugu, psühholoogiat ja filosoofiat.
Koos dramaturgi-üliõpilastega ja eraldi õpitakse näidendite analüüsi, draamateooriat, tööd näitleja ja kunstnikuga, teatrimajandust, raadio- ja teletööd.
Kolmandal õppeaastal lavastatakse esimesed avalikkusele näidatavad tööd, neljandal õppeaastal lavastatakse bakalaureuselavastus mõnes Eesti kutselises teatris.
Soovijatel saata hiljemalt 15. detsembriks 2007 kooli juhataja nimele (arvutikirjas):

  1. Vabas vormis avaldus koos ühe fotoga (3x4). Avaldusesse kirjutada oma ees- ja perekonnanimi, isikukood, sünniaeg, aadress, telefon, e-mail, kool, mis on lõpetatud või kus õpitakse. Samuti kirjutada oma seosest teatriga, tantsimise, muusika ja kirjutamisega.
  2. Vabas vormis elulugu (2-4 lk).
  3. Lühiessee "Miks ma tahan saada lavastajaks?" (1-2 lk).
  4. Tennessee Williamsi näidendi "Klaasist loomaaed" (ilmunud kogumikus: Tennessee Williams, ""Klaasist loomaaed" ja teisi näidendeid". Tallinn, 1976) analüüs (kuni 6 lk), milles muu hulgas käsitletaks järgmisi küsimusi:
    1) millised on teie arvates selle näidendi peamised sündmused ja millised on peamised sündmused iga tegelase jaoks eraldi;
    2) milline on teie arvates iga tegelase olulisim stseen, võtmestseen;
    3) milline võiks olla teie arvates lavakujundus, kui jätta kõrvale autori antud lavakirjeldus.

Kirjutised tuua või saata Toom-Kooli 4, Tallinn 10130, või aadressil post@lavakas.ee. Info: 627 2862.
Võtame kõigi töid saatnutega ühendust ja teatame, kellelt ootame järgmise vooru töid. Veebruaris ja aprillis kohtume lavastaja õppesuuna üliõpilaskandidaatidega veel kahes eelvoorus ja teatame lõpuks, keda ootame sisseastumiseksamitele.
Sisseastumiseksamid lavastaja ja dramaturgi õppesuundadele toimuvad 26. juunist kuni 2. juulini 2008.

Dramaturgi õppesuund:
üliõpilased saavad ettevalmistuse loominguliseks tööks dramaturgina, instseneerijana, tekstide töötlejana, näidendite tõlkijana teatritele, raadiole, televisioonile, kinole. Samuti on võimalus saada ettevalmistus tööks lavastajana.
Koos näitleja- ja lavastaja-üliõpilastega õpitakse näitlejatööd, kõnetehnikat ja lavakõnet, Alexanderi tehnikat, teatriajalugu, kunsti-, kirjanduse- ja muusikaajalugu, psühholoogiat ja filosoofiat.
Koos lavastaja-üliõpilastega ja eraldi õpitakse näidendite analüüsi, draamateooriat, tööd näitleja ja kunstnikuga, teatrimajandust, raadio- ja teletööd, tõlketeooriat ja muid erialaseid aineid. Kirjutatakse lühemaid stseene ja näidendeid, mida on võimalik üliõpilastega kohe ka lavastada.
Soovijatel saata hiljemalt 15. detsembriks 2007 kooli juhataja nimele:

  1. Vabas vormis avaldus koos ühe fotoga (3x4). Avaldusse kirjutada oma ees- ja perekonnanimi, isikukood, sünniaeg, aadress, telefon, e-mail, kool, mis lõpetatud või kus õpitakse, võõrkeelte oskus ja tase. Samuti kirjutada seosest teatriga, kirjutamisega.
  2. Vabas vormis elulugu (2-4 lk).
  3. Lühiessee "Miks mind huvitab dramaturgia?" (1-2 lk).
  4. Kirjutada kolme tegelasega lühinäidend (kuni 10 lk). Tegevusajaks tänapäev.
  5. Saata tutvumiseks oma seniseid kirjutisi, kui neid on (luule, proosa, tõlked, arvustused jne).

Kirjutised tuua või saata Toom-Kooli 4, Tallinn 10130, või aadressil post@lavakas.ee. Info: 627 2862.

Võtame kõigi tööd saatnutega ühendust ja teatame, kellelt ootame järgmise vooru töid. Veebruaris ja aprillis kohtume dramaturgi õppesuuna üliõpilaskandidaatidega veel kahes eelvoorus ja teatame lõpuks, keda ootame sisseastumiseksamitele.
Sisseastumiseksamid lavastaja ja dramaturgi õppesuundadele toimuvad 26. juunist 1. juulini 2008.

Magistriõpe

EMTA Lavakunstikoolis toimub üheaastane magistriõpe 40 ainepunkti ulatuses. 12 ainepunkti saadakse loominguliste tööde eest teatris, raadios, televisioonis; 6 ainepunkti annab kirjalik uurimuslik essee; 22 ainepunkti annavad erialased õpingud. Magistriõpe on võimalik nii individuaalse kui ka kollektiivse õppekava alusel.

2008. aastal võetakse magistrante kollektiivse õppekava alusel õppima lavakõne õppesuunale. Õpitakse teatriantropoloogiat, hääle tervishoidu, Alexanderi tehnikat, tutvutakse erinevate koolkondadega kõnetehnika, laulu ja lavakõne õpetamise vallas. Valikainetena on võimalik õppida lavastajatööd, pedagoogikat, võõrkeelt ja teisi aineid nii Lavakunstikoolis kui ka teistes Eesti ja välismaistes kõrgkoolides. Kollektiivne õppetöö toimub ühel-kahel päeval nädalas (tavaliselt pühapäeviti ja esmaspäeviti).

Soovijatel tuua või saata hiljemalt 25. märtsiks 2008 kooli juhataja nimele (arvutikirjas):

  1. Vabas vormis avaldus koos ühe fotoga (3x4). Avaldusse kirjutada oma ees- ja perekonnanimi, isikukood, sünniaeg, aadress, telefon, e-mail.
  2. Elulookirjeldus.
  3. Põhjendus, miks soovitakse õppida Lavakunstikooli magistriõppes.

Kirjutised tuua või saata Toom-Kooli 4, Tallinn 10130, või aadressil post@lavakas.ee. Info: 627 2862.

Võtame kõigi avalduse saatnutega kontakti aprillikuu jooksul ja lepime kokku individuaalsed kohtumised kooli juhatajaga, kus täpsustatakse kavandatavat magistriõpingute plaani.
Kollokvium magistriõppesse astujatele toimub 26. juunil 2008.
EMTA vastuvõtukomisjoni otsus selgub 2. juulil 2008.

Sisseastujatel soovitame lugeda:

  • Joshi Oida, Nähtamatu näitleja. Inglise keelest tõlkinud Peeter Raudsepp. Eesti Teatriliit, 2007.
  • Eugenio Barba, Paberlaevuke. Sissejuhatus teatriantropoloogiasse. Eesti Teatriliit, 1999.
  • Martin Veinmann, Vajadus olla mõistetav. Kõne kui eneseväljendus. Arutlusi ja harjutusi. Tallinn: Eesti Teatriliit, EMA Kõrgem Lavakunstikool, 2001.
  • Akadeemia nr 11, 2006 - Eesti teatri aasta erinumber.
  • Teater. Muusika. Kino nr 5, 2004
  • Samuti soovitame lugeda raamatuid lavastaja ja dramaturgi õppesuundade soovituslikest nimekirjadest.

Doktoriõpe

Loomingulisesse doktoriõppesse kandideerijatel peab olema magistrikraad või sellele vastav kvalifikatsioon. Doktoriõppe korralduse kohta saab informatsiooni Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koduleküljelt.

Soovijatel tuua või saata hiljemalt 25. märtsiks 2008 kooli juhataja nimele:

  1. Vabas vormis avaldus koos ühe fotoga (3x4). Avaldusse kirjutada oma ees- ja perekonnanimi, isikukood, sünniaeg, aadress, telefon, e-mail.
  2. Elulookirjeldus.

Avaldused tuua või saata Toom-Kooli 4, Tallinn 10130, või aadressil post@lavakas.ee. Info: 627 2862.

Võtame kõigi avalduse saatnutega kontakti aprillikuu jooksul ja lepime kokku individuaalsed kohtumised kooli juhatajaga.

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 15. 12. 2007. 07:49

Time: 0.0357680 s.