et et

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevik



turvakood

Erinevad lingid

Kool.ee-haridusportaal :: Erinevad lingid Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeErinevad lingid,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Erinevad lingid

Kuna kõik lingid ei pruugi avaneda, kasuta ScienceCentral.com andmebaasi vajamineva info leidmiseks.

 

  • PhysicsWeb (Füüsika webi lehekülg) Tegemist on ajakirjaga mis sisaldab füüsikaga seotud teadusalasid ja uudiseid. See aadress on soovitav sellepärast, et siit saab edasi infoallikatesse, mis sisaldavad huvitavat informatsiooni ja selle leidmise võimalusi.
    Siin on toodud artiklid, mis on avaldatud ajakirjas nimega “Physics World”. Tegemist on analoogse väljaandega nagu meil “Horisont”. Antud hetkel on saadaval kirjutised teemadel:
    Miks teadus areneb kriitika varal?
    Füüsika kasutamine paranormaalsete nähtuste uurimisel.
    Füüsika ja arheoloogia.
    Uudiste külge uuendatakse pidevalt. Neid tuleks üle vaadata korra nädalas, sest seal on alati midagi intrigeerivat lugeda. Näiteks on seal esitatud küsimus, kui hea on tegelikult füüsika õpetamine Inglismaal või teema - USA astronoomid vaatavad tulevikku.
    Kui on vähegi aega ja viitsimist, siis tuleb lugeda füüsikaalaseid kirjutisi ajakirjadest, mida antakse välja teistes maades. Sel viisil saab juurde teadmisi ja avardada oma silmaringi.
     
  • The Internet Pilot to Physics (Füüsika piloot üle kogu Interneti) Anname lühikese ülevaate sellest, miks on loodud selline infoallikas e täpsemalt öeldes füüsika materjalide otsingusüsteem Internetis.
    Selle lehekülje autorid on teinud kõik selleks, et leida vajalikke infoallikaid ilma suuremate otsinguteta ja rännakuteta web’i tohututel infoavarustel. Selle lehekülje autorite arvates on tegemist võimalustega, mis on parim Internetist füüsika-alase info otsingute teostamiseks. Eesmärgiks on leida füüsika alaseid materjale, mis on mõeldud teadmiste täiendamiseks ja õppimiseks.
    Kui Te lähete AltaVista otsingusüsteemi ja sisestate sinna sõna “füüsika”, siis saate vastuseks pea miljon allikat kus esineb see sõna. Teile kuvatakse iga väiksemgi kirjutis või artikkel, milles esineb kas või üks kord sõna “füüsika”. See ei tähenda veel seda, et on tegemist füüsika õppematerjaliga. Seega on selge , et kõik need kuvatud infoallikad ei kõlba kasutamiseks koolitöös.
    Kui teostate otsingu sellel aadressil, võite kindel olla, et Teil tuleb välja valida sobiv teema ja Te leiate materjalid mis sobivad koolitunnis kasutamiseks.
     
  • The Sun A Multimedia Tour (multimeedia reis Päikesesüsteemis)
    Tegemist on infoallikaga, kus tehakse matk läbi materjalide ja faktide, mis on teada Päikese kohta. Seeg a saab siin väga hea ülevaate meie kõige lähema tähe kohta. Siin on võimalik näha mõnda videot. Pildimaterjal on hea ja teoorias võetakse läbi kõik tähtsamad faktid.
     
  • Einstein Revaled (Väljapanek Einsteini teooria osadest)
    Sellel aadressil on võimalus lähemalt tutvust teha materjalidega, mis on seotud Einsteiniga. Teile tutvustatakse suurepärast füüsikateadlast ja matemaatikut. Selgitatakse relatiivsusteooria ja kosmoseteaduse vahelist seost. 
     
  •  Multimedia Physics Studio (Multimeedia füüsika stuudio)
    Sellel aadressil näidatakse animatsioone, mis selgitavad füüsika erinevaid teemasid. Tegemist on illustreerivate animatsioonidega. Selgitus illustratsioonil toimuvast on põhjalik. Kui sellest jääb veel väheseks siis saab leheküljel pakutavatest lisamaterjalidest põhjalikumat teoreetilist osa juurde lugeda. Sellel aadressil on toodud väga korraliku sisu ja ülesehitusega koolifüüsika konspekt.
    Multimeedia füüsika stuudio suuremad alateemad, millede alla on liigendatud väiksemad osad on 1-dimensionaalne kinemaatika, Newtoni seadused, viskekeha trajektoor, liikumine ja kokkupõrge, töö ja energia, ringliikumine, relatiivsus, staatiline elekter, lained, heli, valgus ja kiirte optika.
     
  • Physics for Beginner (Füüsika algajatele)
    Antud aadressi all saate lugeda füüsika konspekti neile, kes alles alustavad koolis füüsika õpinguid. Ülesehitus on lihtne ja arusaadav. Läbitakse kõik füüsika põhitõed. Tekst on kergesti mõistetav ja näitlikustatud. Jooniste pool jätab soovida. Lugeda tasub, sest leidub näiteid, mida tunnis kasutada ja saab näha kuidas on siin teooria edasiandmine lahendatud. 
     
  • Exploratorium Ten Cool Sites-Physics (Teaduskeskuse füüsika 10 infoallikat)
    Tegemist on Exploratoriumi nime kandva teaduskeskuse all välja pandud huvitavamate infoallikatega füüsika teemal, mida on õpilaste poolt kõige enam külastatud. Mai kuus saab sellelt leheküljelt minna otse Füüsika Virtuaalsesse Laborisse. Lugeda sellest, miks meie maailm ei lagune koost? Saab teada aerodünaamika ja spordi vahelisest seosest, tutvuda kuulsate teadlaste tööde ja piltidega. Külastada parki, kus seletatakse kuidas kasutatakse füüsika jõude lõbustuspargis? Selgitatakse kuidas on seotud füüsikud ja raha e kuulsad füüsikud rahatähtedel. Saate minna lehekülgedele kus on juttu Maa magnetväljast, tuumafüüsika ABC-st, füüsika 2000, loodusteadustest, plasma füüsikast, Interneti füüsika piloodi leheküljele, elementaarosakeste füüsikast, igiliikuritest ja füüsika katsetest.
     
  • Emilio Serge Visual Archive (Emilio Serge visuaalne arhiiv)
    Tegemist on infoallikaga, mis sisaldab 25000 ülesvõtet kuulsamatest teadlastest. Siia on kogutud fotokollektsioonid, slaidid, trükised ja muid visuaalseid materjale kuulsatest teadlastest. Põhirõhk on asetatud ameerika füüsikutele ja ära on toodud tuntumad euroopa füüsikud. Huvitavat informatsiooni saate järgmiste teadlaste kohta:
    Niels Bohr; Ludwig Boltzmanni; Marie Curie; Paul Diraci; Arthur Eddington; Albert Einstein; Michael Faraday; Enrico Fermi; Richard Feyman; Galilei Galileo; Werner Heisenberg; Maria Goeppert Mayer; Isaac Newton; Max Planck; Andrei Saharov; Erwin Schrödinger; Emilio Serge; Joseph John Thomson.
    Iga teadlase juures on lugusid, mis ilmestavad nende inimeste erakordsust, huvitavat suhtumist ümbritsevasse ja nende käitumist kaaskodanikega.
     
  • Physics 2000
    Sellel Interneti leheküljel tegeletakse modernse füüsika teemadega e juttu tehakse radioaktiivsusest, tuumafüüsikast, kvantfüüsikast ja veel palju huvitavat. Tegemist on tõeliselt asjaliku infoallikaga. Saate seletuse mõnede 20 sajandi leiutiste kohta. Teile räägitakse mikrolaine ahju tööpõhimõttest, sülearvuti ekraani tööst, televiisori ekraani tööst ja laserist. Vajutades ekraanil nupule kus on kirje “Table of Contents” saate nimekirja kõigi teemade kohta, mis selle aadressi all käsitlemist leiavad. Ütlen kohe ette rutates ära, et joonised ja teooriat seletavad arvutisimulatsioonid on väga head. Kõik, mis vähegi võimalik, on nende abil ära seletatud. Teoorias on hoidutud keerukatest definitsioonidest ja valemitest. Kõik seletatakse ära animatsiooni tegelaste kahekõnede kaudu. Toome ära lühidalt mõnede peatükkide teemad, millega siin tutvuda saab. Teile räägitakse laserist, valguse kiirusest, elektromagnetlainetest, kuidas nad tekivad, kas neid näha saab, perioodilisuse tabel ja aatomid, aatomi mudel, kvantteooria, radioaktiivsus, polarisatsioon, interferents, isotoobid, spektraalanalüüs, neutriinod, mass ja energia, jne.
     
  • ParticleAdventure.org (Seiklused osakeste maailmas)
    Sellel aadressil on vaatluse all aatom ja vahendid, mille abil saab kinnitust, et selline osake on olemas. Siin tutvustatakse füüsikutele eriti huvitavat teooriat. Selleks on aatomid ja temas peituvad jõud. Saate hea ülevaate aatomi standardmudelist ja eksperimentidest, mis tõestavad tema olemasolu. Lehekülje keskel on graafiline pilt aatomi tuumast. Klikkides sellel hiirega avaneb Teile inglisekeelne teooria kõige selle kohta, mis eespool räägitud.
     
  • Particle Physics Education Sites (Osakeste füüsika õppematerjalide leheküljed) Nii nagu selle lehekülje pealkirjas on öeldud saate siit nimekirja infoallikatest teistes Interneti lehekülgedest, kus on juttu osakeste füüsikast. Peamine on see, et need viitematerjalid on mõeldud õpilastele. Seega materjalid, mida saate siit lugemiseks on mõeldud õpingute täiendamiseks. Infoallikad on klassifitseeritud järgmiselt:
    Sissejuhatavad infoallikad;
    Eksperimentide kirjeldused,
    avastused,
    osakeste füüsika,
    abimaterjalid,
    uudised,
    interaktiivsed materjalid,
    soovituslikud materjalid,
    klassis kasutatavad materjalid,
    lingid teistesse Interneti lehekülgedele ja organisatsioonid. Sellel aadressil on kergendatud Teie otsinguid leidmaks materjale osakeste füüsika kohta.
     
  • Roheline energia Lõpuks tuleb ju füüsikatunnis saadud teadmised kuidagi kokku panna. Tunndides räägtakse pidevalt, - energia, - enrgia, - energia. Kus kohas siis see energia on, sellel annabki osaliselt vastuse leht 'Roheline energia'.
     
  • Kiired autod ja füüsika Kui sellel leheküljel on sulle kõik mõstetav, siis usu, põhikooli füüsika on sul enamjaolt selge. POISTELE KOHUSTUSLIK!!! 
     
  • Füüsika läbi nalja
    Hea on naerda, kui mõistad mille üle naerdakse. Kontrolli, kas sinu füüsikaalased teadmised on sellised, et lubavad kildusid mõista.

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 3. 04. 2010. 06:46

Time: 0.0941610 s.