et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Päästev ratas - in

Kool.ee-haridusportaal :: Päästev ratas - in Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eePäästev ratas - in,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Avalehele  Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Raha kool

[ Päästev ratas - in ] [ Meie tänane rahasüsteem? ]

Päästev ratas - in

"Mitu korda ma pean ühte asja leiutama," ütleks ratta leiutaja, kui ta oleks teada (arvatavasti vana sumer). Seega siis veelkord: tänavatele kogunevad energiahulgad ehk töötud, neid ümbritsemas  innovatiiviaasta oma majandusarvude krahhiga ja segadus. Et "asi" püsiks tasakaalus, tuleks energiahulki rakendada. Tavaliselt toimivad lahendused on lihtsuse suunalised ja siit jõuamegi rattani.

Tööturuameti hoovis on sageli lapike vaba riigimaad. Ideedest tulvil üliõpilaste sihtkonkursilt saame joonise, "vanast veneaegsest" pankrotistunud tehasest odava elektrigeneraatori - sellele 30 laba külge keevitada töötute ümberõppe raames ja lisada eelpoolmainitud joonisest paar ülemineku hammasratast suure energiaratta kasuteguri tõstmiseks ning "voila" - energiahulgal on kasutegur!

Töötud seisavad sabades ja tunglevad, stress, vähene liikumine, tervis halveneb, motivatsiooni puudus , inspiratsioon jahtub. Aga nüüd: ratas - energia ratas. Inimene tuleb tööd otsima või toetusraha järele, ajab paar tiiru (või kui aega ja tahtmist, siis rohkemgi) energiaratast ringi (muidu ta ju oleks tuimalt sabas seisnud selle aja). Saab vastutasuks tervise, suhted (teised ringlejad) ja inspiratsiooni - mõtlemisvõime  (näiteks, et kui lähen koju tagasi ja koduhoovis teen paar ringikujulist tiiru, sabas lohisemas miski ese (võimalik, et ader), vat siis juhtuks järgnevusi.

Ja taastuks harjumus ja teadmine, et olen tegutsev ja vajalik, toetan riiki ning ühiskonda. Idamaades keerutatakse ka mantrarattaid sõnumiga, et soov täituks, seega lisame ka energiarattale sõnumteksti: vabaks ja iseseisvaks.

Saadud reaalsest elekterist süttib aga tööturuameti sekretäri tema igapäevane laualamp.

Autor Ants Säde

 

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 8. 09. 2010. 23:54

Time: 0.0479529 s.