et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Ravimine

Kool.ee-haridusportaal :: Ravimine Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeRavimine,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

[ Mesilasvaha ] [ Milline on mesilasvaha ] [ Koostis ] [ Ravimine ]

Ravimine

Mesilasvaha kasutati ravimiseks juba iidsetel aegadel. Vaha põletikuvastased, haavu parandavad ja pehmendavad omadused olid muistsetele tohtritele hästi teada. Näiteks Hippokrates soovitas panna angiini korral kaelale vahakihi. Vahaga ravimine leiab üha laialdasemat kasutamist ninaõõne põletikuliste protsesside, bronhiaalastma ja paradontoosi korral. Tänu rakkude ja nahaepiteeli normaalseks arenguks vajaliku A vitamiini sisaldusele ja põletikuvastastele omadustele kasutatakse mesilasvaha naha ja limaskesta ravimiseks ning haavade tervendamiseks.

Vaha kuulub paljude plaastrite, salvide ja palsamite koostisse kui konservant ning ravimi sitkust ja tihedust suurendav aine. Vahasalvid parandavad naha seisundit, ravivad kiiresti selle vigastusi ja aitavad kinni kasvada haavadel. See toime tuleneb A vitamiinist (kui 100 g porgandites on provitamiin A-d 2-9 mg ,siis samas koguses vahas on seda koguni 8-12 mg) ja teistest bioloogilistest ainetest..

Niisiis on mesilasvaha hinnaline ravivahend, mis kuulub mitmete preparaatide koostisse, sobib kokku paljude keemiliste ainetega ja tugevdab nende efekti.

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 28. 06. 2010. 14:08

Time: 0.0515559 s.