et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Teine ja kolmas mootorratas Eestis

Kool.ee-haridusportaal :: Teine ja kolmas mootorratas Eestis Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeTeine ja kolmas mootorratas Eestis,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Teine ja kolmas mootorratas Eestis

Enne sajandi vahetust tulid Euroopas moodi kolmerattalised mootorrattad.Prantslased Comre de Dion ja Georges Bouton olid tuntumad nimed ja nende poolt valmistatud mootorid De Dion-Bouton hea mainega.

Kui esimene mootorratas Eestis oli kaherattane, siis teisena loomulikult toodi Berliinist 1901.-1902.a. Tallinna, Cyklon mootorratta tehases (1901-1905) valmistatud kolmerattane Cyclonette. See oli kahe kohaline, esirattaveoga, nelja taktilise, 450ccm, õhkjahutusega, 3,5 hj. mootoriga sõiduriist.(sk. pilt) Seda olevat demonstreeritud Tallinnas ja sõidutatud raha eest huvilisi, kel julgust jätkus. Mõni aasta hiljem müüdi Tartusse, kus uueks omanikuks sai E. Otsing, kes osales sellega mitmetel võistlustel. (Tartus on kolmerattalised 20. sajandi lõpus jälle kuum sõna) Selle sõiduriista kohta leidub informatsiooni, nii mootorratta, kui ka auto kataloogidest.

Kolmandaks mootorrattaks oli Belgias toodetud esimene kardaaniveoga mootorratas FN. See tsikkel hangiti 1902.a. Tallinnas asuvasse tsaari armee Dvinski polku. Kõigi kolme mootorrattaga on seotud Julius Johansoni nimi - legendaarse tehnikasportlasena ja mehaanikuna Eestis tuntuks saanud mees.

Allikas: www.unic-moto.ee

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 24. 06. 2010. 11:49

Time: 0.0752511 s.