et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Kevadmoe värvid on vastandlikud

Kool.ee-haridusportaal :: Kevadmoe värvid on vastandlikud Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeKevadmoe värvid on vastandlikud,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Kevadmoe värvid on vastandlikud

See kevad ei tule teistmoodi, räägitagu mis tahes. Vähemalt naisterahvaste jaoks kordub igal kevadel üks ja seesama – riidekappi avades tundub, et mitte midagi pole selga panna...

Mis muud, kui tuleb garderoobi värskendada. Uurisime, millised on Eesti tuntud rõivatootjate Baltika Grupi ning PTA kevadriiete värvid ja lõiked. Selgus, et kevadmoe värvid on üsna vastandlikud. Neutraalsetele põhitoonidele hallile ja bee˛ile vastanduvad erksad troopilised värvid: erekollane, türkiissinine, roheline ja oran˛. Jätkub kõrge värvli võidukäik nii pükstel kui seelikutel. Rõhutatud vöökoht ja naiselikud vormid on saanud inspiratsiooni 1950. aastatest. Kasutatakse põneva fraktuuriga kangaid ja kontrastseid mustreid.

PTA kevadkollektsioonide põhitoonid on naturaalsed ja loomulikud. Neutraalsed pastelltoonid sobivad just naiseliku stiili kandjale ning tekitavad piduliku ja romantilise meeleolu. Neutraalsete toonide juurde on lihtne lisada erksaid värve, näiteks fuksiaroosat, meresinist või oran˛i.

* Põnevad jakid on selle kevade kuumim mood. Need võivad olla biker-stiilis ja lukkudega, puuvillsatiinist elegantsed või rõhutatud õlaga ja naiselikud.

* Pintsaku võib asendada taljesse töödeldud kostüümvestiga. Vest muudab šikiks ka lihtsa trikotaa˛topi ja puuvillase pluusiga komplektid.

* Teksased on moepildis tagasi rohkem kui varem. Vali endale kas teksakleit, seelik või püksid, mis varieeruvad ülikitsastest väga laiadeni, lumepesust tumedani.

* Kudumid teevad efektseks põnevad detailid: laserlõikega aplikatsioonid, trükitud motiivid, satiinpaelad ja krooked. Kudumid mõjuvad kõige paremini just säravates värvides.

* Lihtsa lõike ja pilkupüüdva kangaga väike värviline kleit sobib nii pidulikumaks sündmuseks kui ka kevadisele linnatänavale.

* Klassikaline vihmamantel ehk trench peaks kuuluma iga naise garderoobi. Sellel kevadel sobib seda kanda nii sportlike teksade kui range kontorikostüümiga.

Baltika kaubamärgi Mosaic kevadkollektsioon on inspireeritud militaarstiiliga kombineeritud safarist ja veetemaatikast. Mahe bee˛, pruun, must ja hall foon paneb särama kauni erkkollase, oran˛i, punakasroosa ja särava veesinise. Mida aeg suve poole, seda enam liigub klassikaline ja ülimoodne mustvalge värviskaala puhta valge poole. Ühevärviliste pindade kõrval on olulised kontrastsed mustrid ja kangatekstuurid: pepitaruut, Chanel-tüüpi kangas, põimitud ruutmuster ja stiilne triip.

* Kõige olulisem garderoobitäiendus on sel hooajal kindlasti moodsalt elegantne pükskostüüm. Särkpluusiga mõjub see veelgi rangemalt, moeka T-särgi või triibulise kootud topiga aga vabamalt. Eriti võluv ja naiselik on kostüüm koos rüüsilise pluusiga.

* Mosaici kevadkollektsiooni pärliteks on eest nööbitav taskutega mantelkleit, liibuvad püksid, mida sobib kanda kas safarijaki või pikema parkaga, ning valge nöörvoltidega särkpluus.

* Formaalsem ja ametlikum stiil soosib lühikese joonega jakke kantuna pliiatsseelikutega, mille pikiõmblused ja kõrge taljejoon salendavad ja pikendavad optiliselt figuuri. Klassikaline särkpluus võiks lohakalt elegantse stiili saavutamiseks olla vahelduseks ka number suurem. Olulisteks elementideks on vöö jakkidel, konkreetsed voldid ja viigid, pealepandud taskud, pagunid ning metalsed nööbid.

Ivo Nikkolo disainereid on inspireerinud meri, millele vihjab ka hooaja lemmikvärv – rohekassinine. Tasakaalustuseks leiab Ivo Nikkolo kollektsioonist ka bee˛e ja pruune toone, kontrasti loovad fuksiaroosa ja erkroheline. Pidulikumaks puhuks soovitab Ivo Nikkolo futuristlikke hõbedatoone ning jõulist punast. Ivo Nikkolo kevadkollektsiooni iseloomustavad innovaatilised kangad – moes on nahaimitatsioonid, perforeeritud ning ruumilise efektiga kangad. Kui vaoshoitud kevad muidu sädelusi ei salli, siis mood armastab endiselt litreid. Litrid kaunistavad õhulisi blusoone, kudumeid, kleite ja käekotte.

Ivo Nikkolo julgustab katsetama uudsete pükstega, olgu nendeks siis 7/8 pikkuses püksid või ülevalt laiemate voltidega püksid. Naiselikud jakid on saanud isikupära põnevate disaindetailidega nagu rõhutatud õlad ja luksulikud kaunistused. Juba mitmendat hooaega on moelemmik klassikaline ja ülimalt naiselik pliiatsseelik, mille pikkus on laskunud põlveni või üle põlve, ning käib mäng taljejoonega, mis moekal seelikul on kindlasti keskkohast kõrgemal.

Laen meeste garderoobist – valge särk – on moemaailmas püsiv nähtus, kuid igal hooajal väikeste moenüanssidega. Selle hooaja särkpluus on avarama kaelusega, rüü˛ide ja drapeeringutega. Kleidimood soosib arhitektuurseid vorme, eriline tähelepanu on varrukatel. Kui kontorisse sobib praktiline särkpluus-kleit, siis romantika austajatele soovitab Ivo Nikkolo 1950. aastatest inspireeritud kahara alaosaga naiselikke kleite, mis sobivad erinevatele kehatüüpidele.

2010 kevadmoe märksõnad:

 • neutraalsed põhitoonid: bee˛, hall, pruun, must, valge
 • erksad värvid: türkiis, roosa, oran˛, punane
 • kontrastsed mustrid ja kangad
 • militaarstiil ja safari
 • 1950. aastate stiil
 • särkkleidid ja särkpluusid
 • teksakleidid, -seelikud ja -püksid
 • efektsed jakid
 • pükskostüüm
 • seelikute ja pükste kõrge värvel
 • pliiatsseelik

 

Allikas: elukiri.ee; Kristel Schwede

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 24. 06. 2010. 00:27

Time: 0.0541239 s.