et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Peggy lugu

Kool.ee-haridusportaal :: Peggy lugu Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eePeggy lugu,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

[ PMS-i lood ] [ Peggy lugu ] [ Claudia lugu ] [ Jessica lugu ] [ Milène lugu ]

Peggy, tüdruk moetööstusest, Berliini

Rikutud pidu

Ma ei tunne ennast seksikalt!
Enne päevade algust on mul tavaliselt tugev kõhuvalu ja mu keha tundub kaks korda raskem. Mu rinnad ja kõht on paistes, nagu oleksin ma liiga palju söönud ja kõvasti kaalus juurde võtnud. Ma ei tunne end üldse seksikalt ega taha välja minna. Isegi kui löön end üles ja panen jalga oma parimad kontsakingad, ei saa ma tujumuutustest lahti.

Raevukaks muutumine!
Vaja on vaid ühte lauset supermarketis, et mind raevu ajada. Võin sealsamas nutma hakata. Muutun väga agressiivseks ega talu enda ümber inimesi.

Mu hormoonid lähevad hulluks!
Iga kuu samamoodi: enne menstruatsiooni ja selle ajal pean toime tulema paljude erinevate sümptomitega – nii füüsiliste kui ka emotsionaalsete probleemidega. Mu hormoonid ajavad mind hulluks. Olen väga väsinud ja kurnatud.

Muutun ülitundlikuks!
Üks tavalistest probleemidest on mu nahk. Mu näkku ilmub üks või kaks suurt punast vistrikku ja mul tekivad tursed. Mul esinevad valulikud krambid ja ma muutun igasugustele ärritajatele vastuvõtlikumaks, eriti lõhnadele ja helidele. Mu poiss-sõbrale on see raske, sest ta on muusik ja talle meeldib süüa teha.

Tekivad kõhklused
2004. aasta juulis plaanisin oma sünnipäeva puhul korraldada suure stiilipeo. Kutsusin kohale pool Berliini ja eeldasin, et kõik tulevad kohale hea tujuga. Mu parimad sõbrad aitasid mind ettevalmistustega ja ma ootasin pidu rõõmsa ärevusega.

Peo teema oli “LA BOUM“. Kahjuks ei olnud mu sünnipäev üldse nii tore, kui ma lootsin. Hommikul ärgates tundsin kõhus kergeid krampe. Olin täiesti unustanud, et mu päevad on täpselt sünnipäeva ajal. Proovisin seda terve päeva jooksul ignoreerida, kuid suurema eduta. Tundsin ennast kohutavalt ja tahtsin lihtsalt tagasi voodisse ronida. Mulle ei meeldinud enam minu tehtud ettevalmistused ja hakkasin kõiges kahtlema. Mu meeleolu oli halb juba enne peo algust. Mind oli tabanud justkui mingi halb needus ja asi läks aina hullemaks. Olin pikalt mõelnud sellele, mida selga panna, mis soengut teha ja kuidas end meikida. Ma nutsin oma silmad peast välja, sest vihkasin kõike. Mul olid vistrikud ning mu silmad olid väiksed ja punased. Ka meikimine ei aidanud. Ma ei näinud lihtsalt hea välja ja olin masenduses. Lõpuks olin oma peol ainuke, kellel ei olnud tore. Mul oli süda paha ja mul oli külm, kuigi oli suvi. Kui mu poisssõber ütles, et näen väga väsinud välja, tabas see naelapea pihta. Miski ei läinud nii, nagu plaanisin ja selles olid süüdi minu menstruatsiooniprobleemid ja PMS.

Suur pidu!
Esialgne plaan oli, et alustame pidu minu juures ja läheme siis klubisse peole, kus meie sõbrad plaate mängisid ja kus pidu võiks saavutada oma haripunkti. Kuid ma ei tahtnud välja minna. Seega said pidu ja mu “suured lootused” läbi ja ma läksin sügavas masenduses voodisse, selle asemel et olla purjus ja õnnelik.


Rääkige OMA PMSi LUGU. Tutvustage oma isiklikku lugu, sümptomeid ja võimalikke lahendusi teistele naistele, kes kannatavad PMSi all.

Klõpsake siin, et alustada oma loo rääkimisega või saatke kiri meiliaadressil naiselt.naisele@kool.ee

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 18. 06. 2010. 09:07

Time: 0.0406470 s.