et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Uued näidustused ja arendustöö (1978 - tänapäev)

Kool.ee-haridusportaal :: Uued näidustused ja arendustöö (1978 - tänapäev) Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeUued näidustused ja arendustöö (1978 - tänapäev),Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

[ Rasestumisvastaste vahendite ajalugu ] [ Eelajaloost kuni Rooma impeeriumini (kuni aasta 50) ]
Günekoloogia tekkest kuni kummikondoomini (100-1850) ] [ Industrialiseerimisest kuni kollaskeha uuringuteni (1851-1903) ] [ Hormooniuuringutest kuni II maailmasõjani (1920-1938) ] [ Pillide ajastu algus (1951-1962) ] [ Uued näidustused ja arendustöö (1978-tänapäev) ]

Uued näidustused ja arendustöö (1978 - tänapäev)

1978

Postmodernism

Kontratseptsioon ja akne ravi
Diane® turuletoomisega 1978. a tõi Schering avalikkuse ette täiesti uue vaatepunkti ravi alustes.

Diane® on rasestumisvastane preparaat, millega kaasnevad dermatoloogilised toimed, sest preparaat sisaldab östrogeeni kõrval ka tsüproteroonatsetaati (CPA). CPA pärsib meeshormoonide (androgeenide) toimet. Viimaseid toodab ka naise organism. Tänu CPA-le on võimalik ravida hormonaalseid häireid, mis on põhjustatud kas meeshormoonide liigtootmisest või suurenenud tundlikkusest meeshormoonide suhtes. Sellest ajast alates sai ravida aknet, seborröad ja naiste ülemäärast karvakasvu (hirsutismi). Samal ajal ennetab Diane® ka munaraku valmimist ja väldib seega rasestumist.

1985. aastal hakati tootma preparaati Diane® uut versiooni, mis sisaldas väiksemas koguses östrogeeni.

1985

Arvutite ajastu

Madaladoosilise Diane®: võidukäik jätkub
1985 tõi Schering turule Diane® vähendatud östrogeenisisaldusega preparaadi, mis oli uuem modifikatsioon 1978. aastast turul olnud Diane®-st.

Diane® võimaldas ravida naiste androgeensõltuvaid tervisehäireid ja toimis samal ajal kontratseptiivina. Toimeaine tsüproteroonatsetaat pärsib naise organismis toodetavate meeshormoonide (androgeenide) toimet. Sellest ajast alates oli võimalik ravida aknet, seborröad ja liigset karvakasvu (hirsutismi).

Isegi vähendatud östrogeenisisaldus tegi uuest Diane®-st tõhusa rasestumisvastase vahendi. 

1997

Üleilmastumine

Hormoonspiraal
Revolutsioonilise tootena tõi Schering 1997. a turule hormoonspiraali.

Hormoonspiraal on spiraal ehk hormoone sisaldav emakasisene vahend (ESV). Selle struktuur sisaldab silindrilist plastikust reservuaari, mis on täidetud kollaskeha hormooni levonorgestreeliga. Silinderjas reservuaar on kinnitatud T-kujulise põhistruktuuri külge. Spiraali struktuur tagab spiraali püsimise emaka sees.

Hormoonspiraal sisestatakse emakasse, kus spiraal eritab pidevalt väheses koguses hormooni. Spiraali olemasolu ei anna tunda. See on esimesest päevast alates üliefektiivne rasestumisvastane vahend, mis võib jääda emakasse kuni viieks aastaks.

Hormoonspiraal on õige rasestumisvastane meetod naistele, kes soovivad usaldusväärset, vähese hormonaalse sisaldusega ja pikaajalist kaitset raseduse vastu. Hormoonspiraal sobib kasutamiseks  pärast sünnitust ja rinnaga toitmise ajal ja naistele, kes soovivvad laste saamise vahel pausi pidada või ei soovi enam sünnitada.

2000

Drospirenoon: kontratseptsioon ja enamgi veel
Schering tõi turule esimese drospirenooniga suukaudse rasestumisvastase vahendi.

See pill sisaldab lisaks östrogeenile ainulaadset progestiini drospirenooni. Drospirenoon on nii usaldusväärne rasestumisvastane kui ka veepeetust vähendav aine, mis sobib östrogeene sisaldavaid pille tarvitavatele naistele. Vee peetumine organismis võib põhjustada kaalu tõusu kahe või kolme kilogrammi võrra. Tänu drospirenoonile on võimalik piirata veepeetust organismis ja vältida seega kaalu tõusu.

Drospirenoon toimib positiivselt ka premenstruaalse sündroomi korral, vähendades turseid, meeleoluhäireid ja peavalusid. Kõigele lisaks on tal ka nahka taastav toime.

2006

Uued näidustused
Aastal 2000 esmakordselt turule tulnud drospirenooni sisaldava pilli edasiarendusena tuleb turule kaks uut Scheringi toodet.

24+4 pill on ühtlasi ka madaladoosilinee suukaudne rasestumisvastane vahend. See on uuendusliku, 24-päevase manustamisskeemiga preparaat ainult neljapäevase lühendatud pillivaba perioodiga, mis võib vähendada tüüpilist igakuist hormoonisisalduse kõikumist.

2007

Schering ühineb Bayeriga
Schering jätkab tegutsemist kontserni Bayer AG osana Bayer Schering Pharma nime all.

2008

24+4 pill tuleb müügile kogu maailas
Bayer Schering Pharma toob madaladoosilise 24+4 pilli müügile ka Aasias ja Euroopas. 24+4 pillid on maailmas enim kasutatavad pillid.

2009

Tulevik

Müügile tuleb esimene looduslikku hormooni vabastav pill
Bayer Schering Pharma AG toob maikuus viies Euroopa riigis turule uue suukaudse rasestumisvastase preparaadi, millest naise organismis vabaneb östradiooli, mis on identne naise kehas toodetava östrogeeniga.

Tegemist on esimese uue klassi suukaudse kontratseptiiviga, millest vabaneb östradiooli, mis on identne naise kehas toodetava östrogeeniga. Viimase 50 aasta jooksul on suukaudsete rasestumisvastaste preparaatide jaoks välja töötatud mitmeid uusi progestiine, kuid östrogeenne komponent – etinüülöstradiool - on jäänud samaks. Uus, naise kehaga harmoonias olev pill avab naistele uue võimaluse suukaudsete rasestumisvastaste preparaatide valikus.

Alates 2009. aasta sügisest tuuakse see innovaatiline ja kauaoodatud pill müügile ülejäänud Euroopa riikides (sh ka Eestis).

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 14. 06. 2010. 09:07

Time: 0.0489249 s.