et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Rasestumisvastane pill on USAs endiselt tipus

Kool.ee-haridusportaal :: Rasestumisvastane pill on USAs endiselt tipus Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeRasestumisvastane pill on USAs endiselt tipus,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Rasestumisvastane pill on USAs endiselt tipus

16% USA abielunaistest väidab, et nad kasutavad rasestumisvastase vahendina pilli. Sama väidab ka 29% Ühendkuningriigi ja enam kui 40% Hollandi ja Prantsusmaa abielunaistest.

Umbes üks neljast USA abielunaisest valib steriliseerimise, mida tuntakse ka munajuhade sidumisena. Steriliseerimise näitajad jäid alla 10% enamikus kuues riigis, mis osalesid andmete kogumises.

William Mosher, kes on uue raporti autor, väidab, et samasugune käitumismuster ilmneb ka vallaliste naiste puhul.

Mosher, kes on ühtlasi ka CDC Riikliku Tervisestatistika Keskuse statistik, lisas, et rahvusvahelised võrdlusanalüüsid osutuvad vahel keerukaks, kuna mõned riigid omavad infot vaid abielunaiste kohta.

USA näitajad põhinevad küsitlustel, mis korraldati 7300 viljakas eas oleva naise hulgas üle kogu riigi aastatel 2006-2008. Saadud tulemusi võrreldi järgmiste tööstusriikide näitajatega – Prantsusmaa, Belgia, Norra, Hispaania, Portugal, Austraalia, Holland ja Ühendkuningriik.

Uus raport on valitsuse esimene riiklik andmekogum rasestumisvastaste vahendite kasutamise kohta, mis on ilmunud enam kui viie aasta jooksul. Aruande kohaselt on kõige levinum rasestumisvastane vahend pill, millele järgneb kohe steriliseerimine. Pille kasutab umbes 17% naistest, peaaegu sama palju naisi on teinud otsuse steriliseerimise kasuks.

Viimase aastakümne jooksul on USAs turule tulnud hulk erinevaid rasestumisvastaseid vahendeid, kaasa arvatud tuperõngas ja nahaplaaster. Kuigi paljud naised on mainitud vahendeid proovinud, kasutab neid regulaarselt siiski vähem kui 2% naistest.

Mosheri sõnul on rasestumisvastaste vahendite eelistused püsinud USAs aastakümneid suhteliselt muutumatuna.

„Me oleme otsekui takerdunud sellesse mustrisse, et pillid ja steriliseerimine on kõige enamkasutatavad rasestumisvastased vahendid,” ütles Mosher. Kõige populaarsemad olid pillid lastetute naiste hulgas, kellest kasutasid pille enam kui pooled küsitletutest. Pillid on rohkem levinud valgesse rassi kuuluvate ja kõrgharidusega naiste seas.

Vanemad naised eelistavad aga steriliseerimist.

Ekspertide sõnul lasevad paljud Ameerika naised pärast laste saamist end steriliseerida, sest siis ei pea nad enam soovimatu raseduse pärast muretsema. Steriliseerimise kasuks otsustavad üha enam ka nooremad ja madalama haridustasemega naised.

Miks on steriliseerimise näitajad Euroopas palju madalamad? „Võimalik, et kirurgilised operatsioonid on eurooplaste jaoks vähem vastuvõetavad ning ka Euroopa arstid ei tee steriliseerimisele piisavalt palju reklaami,” sõnas Karin Ringheim, Rahvastikuteabe Büroo vanemnõunik poliitika alal, oma meilis agentuurile Associated Press.

Samal ajal selgus CDC raportist, et pessaari rasestumisvastase vahendina enam peaaegu üldse ei kasutatagi; ent hormoonspiraal ehk emakasisene süsteem leiab  üha rohkem kasutamist.

Originaalartikkel: Washington Post, 27.05.2010

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 11. 06. 2010. 07:39

Time: 0.1532168 s.