et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Pillid on populaarsed

Kool.ee-haridusportaal :: Pillid on populaarsed Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eePillid on populaarsed,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Pillid on populaarseim naiste rasestumisvastase vahend Euroopas

11. Euroopa Kontratseptsiooni- ja Reproduktiivtervise Ühingu kongressil, mis peeti Hollandis Haagis 19.–22. mail 2010, liitusid ajakirjanikud kogu Euroopast Bayer Schering Pharma ümarlauaga, millega tähistati antibeebipillide 50. aastapäeva.

Ajakirjanikele mõeldud ümarlaual käsitleti mitmeid teemasid. Lisaks Bayer Schering Pharma aastakümneid kestnud uurimistööle ja saavutustele suukaudsete rasestumisvastaste vahendite vallas rõhutati pillide suurt mõju naistele ja ühiskonnale ning esitleti uue üle-euroopalise uuringu tulemusi rasestumisvastaste meetodite kasutamise kohta.

50 aastat tagasi võeti USAs kasutusele esimene suukaudne rasestumisvastane vahend. Juba kuue kuu pärast tõi Bayer Schering Pharma (tollase nimega Schering) Austraalias ja mõni kuu hiljem ka Saksamaal turule oma esimesed rasestumisvastased pillid. Tänapäeval on Bayer Schering Pharma oma enam kui 80-aastase kogemusega hormooniuuringute ja günekoloogia vallas ülemaailmne turuliider naiste tervishoiu alal.

„Me tunneme uhkust selle üle, et Bayer Schering Pharma pakub naistele valikuvõimalusi, töötades välja laias valikus uuenduslikke rasestumisvastaseid vahendeid eri re˛iimide, dooside ja kombinatsioonidega,” sõnas Phil Smits, Saksamaal paikneva Bayer Schering Pharma AG naiste tervishoiu äriüksuse peadirektor. „Meie siht on jätkata nii praegu kui ka tulevikus uuenduslike toodete väljatöötamist, et iga naine võiks rasestumisvastaste vahendite hulgast leida sellise, mis vastab just tema individuaalsetele vajadustele. Alustades 1961. aastal loodud Anovlarist ja lõpetades 2009. aastal turule toodud esimese rahvusvaheliselt väljatöötatud antibeebipilini, mille östrogeenne komponent põhineb östradioolil, sellel samal östrogeenil, mida toodab naise organism –, oleme muutuvate vajadustega alati kaasas käinud.”

Rasestumisvastaste pillide näol said naised pöörduva rasestumisvastase meetodi, mis on äärmiselt tõhus ja usaldusväärne. Antibeebipille kasutavatel naistel on võimalik langetada teadlik otsus selle kohta, kas ja millal lapsi saada. Ent pillide mõjukus ulatub pereplaneerimisest kaugemale. Üks majandusuuring näitas, et suurimat rolli üldise rahulolu tõusu puhul mängib rasestumisvastaste vahendite kättesaadavus. Avastati, et naiste puhul valitseb positiivne korrelatsioon rasestumisvastaste vahendite kasutamise ning suurema haridusse investeerimise, töölkäimise tõenäosuse ja kõrgema palgataseme vahel. (Pezzini S. The Economic Journal. 2005;115:C208-C227)

Suukaudsed rasestumisvastased vahendid on üheks mugavaimaks, ohutuimaks ja usaldusväärseimaks naistele pakutavaks võimaluseks soovimatu raseduse ärahoidmisel, kuid nii nagu teistelgi ravimitel, võib neil esineda mõningaid kõrvaltoimeid. Riskifaktoreid puudutav teave on oluline kaalutlus antibeebipillide kui rasestumisvastase vahendi sobivuse hindamisel konkreetse naise jaoks. Suukaudsete rasestumisvastaste vahendite kasutajate valdava enamuse puhul on kasulikkuse ja riski profiil soodne, juhul kui ravimit kasutatakse vastavalt näidustusele.

Üle-euroopalise uuringu peamised tulemused

Üle-euroopaline uuring naiste kontratseptsiooni kohta, mida sponsoreeris Bayer Schering Pharma, viidi läbi novembris-detsembris 2009. Ühtekokku küsitleti Interneti teel või näost-näkku 24 320 naist 18 riigist.

Sellest värskest uuringust selgus, et kahel kolmandikul küsitletud Euroopa naistest on kogemusi rasestumisvastaste pillidega ning 24 protsenti vastanutest kasutas neid rasestumisvastase vahendina ka uuringu toimumise ajal. Seega on antibeebipillid kõige populaarsem naiste rasestumisvastane vahend. Meestele mõeldud kondoome eelistab rasestumisvastase vahendina 23 protsenti Euroopa paaridest.

Rasestumisvastaste vahendite kasutamise osas esineb riikide vahel suuri erinevusi: suukaudseid kontratseptiive on tarvitanud üksnes 24 protsenti Kreeka ja 26 protsenti Türgi naistest, ent samal ajal ligi 90 protsenti Saksamaal, Prantsusmaal ja Rootsis elavatest viljakas eas naistest.

Uuringu andmed avaldatakse täielikul kujul käesoleva aasta jooksul.

Usaldusväärsed rasestumisvastased vahendid – vajadus, mis nõuab veel rahuldamist

Üle kogu maailma tarvitas suukaudseid rasestumisvastaseid vahendeid 2008. aastal 63,2 miljonit naist vanuses 15 kuni 49. Nende hulka kuulub ka umbes 16 miljonit antibeebipille kasutavat Ameerika naist – see tähendab, et tegemist on ühe populaarseima rasestumisvastase vahendiga. Lääne-Euroopa maades eelistab suukaudseid kontratseptiive olenevalt riigist 15 kuni 40 protsenti viljakas eas naistest. Kuid kõigist rasestumisvastaste vahendite vallas toimunud arengutest hoolimata ei ole vajadus nende järele veel kaugeltki rahuldatud. Üle kogu maailma jääb igal aastal tahtmatult rasedaks 80 miljonit naist. Nende planeerimatute rasedustega seoses riskib 20 miljonit naist abordiga ja 68 000 naist sureb tüsistuste tagajärjel. Industriaalmaades on igal aastal 28 miljonist rasedusest planeerimata ligi pooled (49 protsenti).

Lisainfo: Revolution in the bedroom

Rasestumisvastaste vahendite ajalugu

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 28. 05. 2010. 00:05

Time: 0.0782640 s.