et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Vööpiirkonna ümber olev "päästerõngas”

Kool.ee-haridusportaal :: Vööpiirkonna ümber olev "päästerõngas” Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeVööpiirkonna ümber olev "päästerõngas”,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Vööpiirkonna ümber oleva "päästerõnga” ohtlikkust ignoreeritakse

2010-04-20

2028 inimese hulgas korraldatud küsitlus näitas, et enamikel inimestel pole aimugi, et nende vööpiirkonna ümber olev “päästerõngas” suurendab vähi, diabeedi ja südamehaiguste riski.

Ülalpool mainitud riskidest ei olnud teadlik koguni 97% inimestest, kuigi 71% neist väitis, et nad on vöökohast liiga ümarad.

Kolm UK juhtivat heategevusorganisatsiooni algatavad Aktiivse Rasva (Active Fat) kampaania, mille eesmärgiks on suurendada teadlikkust kõhupiirkonna liigse rasvumisega seotud ohtude kohta.

Vöökohta ladestunud liigne rasv muudab östrogeeni ja liigsete kemikaalide tootmise kõhus aktiivsemaks, mille tagajärjel suureneb inimestel eluohtlike haiguste risk.

II tüübi diabeedi risk on tõenäolisem nendel naistel, kelle vööümbermõõt on suurem kui 80 cm (31, 5 tolli), ja meestel, kelle vööümbermõõt on suurem kui 94 cm (37 tolli).

“Vöökoha ümber olev kahjutuna näiv “päästerõngas” on tegelikult üheks kõige suuremaks ohuks tervisele,” ütles dr Mike Knapton heategevusorganisatsioonist Briti Südame Fond (British Heart Foundation), mis töötab külg külje kõrval UK vähiuuringute keskuse ja UK Diabeediga (Diabetes UK).

“Samal ajal, kui Te kodus diivanil põõnate, teevad Teie rasvarakud suur tööd üleliigsete ja haigusi põhjustavate hormoonide ning kemikaalide väljapumpamiseks. Vööümbermõõdu mõõtmine võtab aega vaid mõned sekundid, kuid võib olla Teie esimeseks oluliseks sammuks tervislikumate eluviiside poole,"  lisas Knapton.

Heategevusorganisatsioonide sõnul võib vööümbermõõt paisuda kogu elu jooksul, kuid paljud inimesed kahjuks eitavad rasvumisprobleemi olemasolu.

Küsitlusest ilmnes, et naised muretsesid oma “päästerõnga” pärast vähem kui mehed. Naisi huvitas pigem see, kuidas nad välja näevad ja riietesse paremini ära mahuvad.

Vähem kui pooled (44%) meestest ja naistest püüdsid rasvumisest hoidumise nimel rohkem liikuda ja sporti teha. Umbes 27% inimestest oli ostnud suuremaid riideid.

Ühe kampaania osana kutsuvad heategevusorganisatsioonid üles toidupakendite sildistamistele, kus toitained oleksid välja toodud "valgusfoori süsteemina," (kõige kasulikumad ained tuleks märgistada rohelisega ja kõige kahjulikumad punasega).

Originaaluudis:
BBC, 20.04.2010

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 13. 05. 2010. 02:10

Time: 0.0614100 s.