et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Kõrghariduse omandamine

Kool.ee-haridusportaal :: Kõrghariduse omandamine Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeKõrghariduse omandamine,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Kõrghariduse omandamine

Täiskasvanud õppijatele pakuvad paindlikke õppevorme kõrghariduse omandamiseks nii kõrgkoolid kui ka ülikoolid.  Õppijal on võimalik valida, kas ta soovib õppida  täiskoormusega õppes või osakoormusega õppes. Täiskoormusega õppes täidab õppija õppeaasta lõpuks vähemalt 75% õppekava mahust. Osakoormusega õppides vähem kui 75%. Kõrghariduse omandamine osakoormusega õppes on õppija jaoks enamasti tasuline.

Täis- ja osakoormusega õppijad saavad täiskasvanute koolituse seaduse alusel võtta õppepuhkust 30 kalendripäevaks kalendriaasta jooksul. Õppepuhkusel viibides on inimesel õigus saada keskmist töötasu kahekümne päeva jooksul. Tasemekoolituse lõpetamiseks antakse täiendavalt õppepuhkust 15 kalendripäeva, mille eest makstakse töötajale ja avalikule teenistujale töölepingu seaduse § 29 lõike 5 alusel kehtestatud töötasu alammäär.

Täiskoormusega õppides on võimalik võtta õppelaenu, osakoormusega õppides see võimalus puudub. 

Allikas: hm.ee

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 11. 05. 2010. 06:23

Time: 0.0553892 s.