et et

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevik



turvakood

Kutsehariduse omandamine

Kool.ee-haridusportaal :: Kutsehariduse omandamine Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeKutsehariduse omandamine,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Kutsehariduse omandamine

Täiskasvanutel on mitmeid uusi ja väga paindlikke võimalusi kutsehariduse omandamiseks. Kutsehariduse omandamine on õppijale tasuta.

Uued võimalused kutsehariduse omandamiseks on järgmised:

  • Kutseõpe koolikohustuse ea ületanud põhihariduseta inimestele - õppima asumisel haridustasemega seotud piiranguid ei ole, õppima võivad asuda kõik kellel on põhihariduse omandamine teatud klassis pooleli jäänud.  Õppe maht on 20 - 100 õppenädalat. Samaaegselt kutseõpet läbides võib õppija omandada poolelijäänud põhiharidust, kuid see ei ole kohustuslik. Põhiharidust võib minna omandama ka peale kutseõppe läbimist.
  • Kutseõpe põhihariduse baasil - õppima asumise tingimuseks on omandatud põhiharidus. Õppe maht on 40 - 120 õppenädalat.
  • Kutsekeskharidusõpe - õppima asumise tingimuseks on omandatud põhiharidus. Õppe maht on vähemalt 120 õppenädalat, sh vähemalt 40 õppenädala mahus üldharidusaineid. Erinevus kutsekeskharidusõppe ja kutseõppe põhihariduse baasil seisnebki selles, et esimeses on võimalik õppida lisaks kutseõppele ka üldharidusaineid. 
  • Kutseõpe keskhariduse baasil - õppima asumise tingimuseks on omandatud keskharidus. Õppe maht on 20-120 õppenädalat.

Kutseõppeasutust on võimalik lõpetada kas kutse- või erialase lõpueksamiga või kutseeksamiga. Õppija ise saab valida, millist eksamit ta eelistab. Üldiselt võib öelda, et kutseeksamid koguvad üha enam populaarsust kuna kutseeksami sooritamisel saab kutsetunnistuse, mis on tööandjate silmis väärtustatud.

Lisaks erinevate kutseõppe liikide vahel valimisel on õppijal võimalik otsustada, kas ta soovib õppida täiskoormusega või osalise koormusega. Täiskoormusega õppides täidab õppija oga õppeaasta lõpuks vähemalt 75% õppekava mahust, osakoormusega õppides vähem kui 75%.

Koolid pakuvad erinevaid õppimisvõimalusi (kutseõppe liike ja täis- ja osakoormusega õppimist) vastavalt vajadusele ja nõudlusele. Seetõttu soovitame õppimisvõimaluste kohta info saamiseks pöörduda otse kooli poole.

Allikas: hm.ee

Kutsekoolide andmed leiate Kutsekool / Kutseharidus

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 11. 05. 2010. 06:21

Time: 0.0273268 s.