et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Aspiriin vähendab migreenivalusid

Kool.ee-haridusportaal :: Aspiriin vähendab migreenivalusid Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeAspiriin vähendab migreenivalusid ,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Aspiriin vähendab migreenivalusid

14.04.2010 avaldas BBC uuringute kokkuvõtte, mille andmeil võib aspiriini manustamine vähendada migreenivalusid üle 50% inimestel juba kahe tunni jooksul.

Tulemused pärinevad Cochrane süstemaatilisest uuringust (Cochrane Systematic Review), kus kasutati 13 varasema uurimuse andmeid.

Teadlased leidsid, et suurem kogus aspiriini vähendab ka iiveldust, oksendamist ning valguse- või helitundlikkust – need on teised migreeni tunnused.

Kuid ekspertide hinnangul võivad aspiriini manustamisel ilmneda ka kõrvalnähud ning mõned inimesed peavad endiselt lootma migreeniravimitele.

Valu leevendus

Uuringu käigus, mis hõlmas 4222 osalejat, leidsid teadlased, et tagasihoidlik või mõõdukas migreenivalu kadus täielikult ühel inimesel neljast.

See juhtub 2 tunni jooksul, kui manustatav aspiriinidoos on 900-1000 mg (tavatablett on 300 mg).

Näiteks platseebo manustamisel kadus peavalu vaid ühel inimesel kümnest.

Ühel inimesel kahest vähenes peavalu vähemalt miinimumini, platseebo puhul saavutas sama tulemuse üks inimene kolmest.

Teadlased leidsid ka, et eriti tõhus oli aspiriini ja antiemeetikumi (iiveldust ärahoidev ravim) kombinatsioon, mis leevendas selliseid migreeni sümptomeid nagu iiveldus ja oksendamine. Valu aga oluliselt ei leevenenud.

Uuringu kaasautor, Sheena Darry, kes töötab valu-uuringute alal Oxfordi John Radcliffi haiglas (John Radcliffe Hospital in Oxford), sõnas, et aspiriini kasutamine ei ole efektiivne raviviis kõigi migreeni käes kannatavate inimeste jaoks.

“See oleneb paljuski geneetilistest erinevustest,” ütles Darry. “Erinevad inimesed taluvad erinevaid ravimeid erineval moel ja erinevatel aegadel.”

Teadlaste sõnul on vajalik teha põhjalikumaid uuringuid aspiriini tõhususe tõestamiseks.

Kindel diagnoos

“Hetkel me uurime, kuidas paratsetamool ja ibuprofeen migreenile mõjuvad,” lisas Ms Derry. Aspiriini manustamisel ilmnesid uuringu all olevatel inimestel vaid kerged kõrvaltoimed ja sedagi vähesel määral.

Siiski ütlesid autorid: “Kuigi aspiriini lühiajaline kasutamine suuri probleeme ei põhjusta, võib ravimi pikaajaline kasutamine tekitada seedeelundite kahjustusi."

Wendy Thomas, Migreeni Fondi tegevdirektor, ütles, et migreeni all kannatavad inimesed peaksid diagnoosi kinnitamiseks alati pöörduma esmalt oma perearsti poole, isegi kui retseptivabad ravimid on seni olnud tõhusad.

Originaalartikkel:
http://news.bbc.co.uk/go/pr/fr/-/2/hi/health/8617254.stm

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 20. 04. 2010. 11:27

Time: 0.1055171 s.