et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Raseduse vältimine eile ja täna

Kool.ee-haridusportaal :: Raseduse vältimine eile ja täna Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeRaseduse vältimine eile ja täna,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Raseduse vältimine eile ja täna

Erinevalt kõikidest teistest elusolenditest ei pea mehe ja naise vaheline seks teenima vaid paljunemise eesmärki. Seetõttu on soovimatute raseduste vältimine olnud tuhandeid aastaid osa meie kultuuriajaloost. Raseduse vältimise meetodeid on alati kasutatud ametlikult või salaja sõltuvalt konkreetse perioodi moraali- ja tavanormidest.

50 aastat tagasi tutvustati USAs esimest antibeebipilli. 200 juhtivat ajaloolast on järeldanud, et ei Einsteini relatiivsusteoorial, tuumapommil ega isegi arvutitel ja internetil pole 20. sajandil olnud tugevamat mõju ühiskonnale kui antibeebipillidel.

Järgnevalt ongi toodud ära lühiülevaade sellest, kuidas erinevatel ajastutel erinevates kultuurides sündivuse kontrollile läheneti. Teises osas antakse ülevaade täna maailmas levinud raseduse vältimise viisidest.

I osa - Teekond läbi rasestumisvastaste vahendite ajaloo

II osa - Raseduse vältimine – aga kuidas

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 19. 04. 2010. 10:11

Time: 0.0776830 s.