et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

H1N1 gripp rasedatele väga ohtlik

Kool.ee-haridusportaal :: H1N1 gripp rasedatele väga ohtlik Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeH1N1 gripp rasedatele väga ohtlik,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

H1N1 gripp rasedatele väga ohtlik

18.03.2010 edastas Reuters Austraalias ja Uus-Meremaal läbi viidud värske uuringu tulemused, mis näitasid, et raskesti haigeks jäämise ning haiglaravi vajaduse tõenäosus oli pandeemilisse H1N1 grippi haigestunud rasedate naiste puhul 13 korda suurem.

British Medical Journalis (BMJ) avaldatud uuringus analüüsiti lõuna-poolkera keskosas 2009. aasta talve keskel kogutud andmeid. Seagripiga intensiivravisse sattumisel suri 11 protsenti emadest ja 12 protsenti beebidest.
Tulemused kinnitavad varaseimaid uuringuid, mille kohaselt rasedatel naistel on grippi haigestumise korral suurem tõsiste komplikatsioonide oht.

Maailma Tervishoiu Organisatsioon (WHO) teatas eelmise aasta juunis peale viiruse levimist Mehhikost ja Ameerika Ühendriikidest üle maailma vaid kuue nädala jooksul, et uus H1N1 viirus põhjustab esimese gripipandeemia enam kui 40 aasta jooksul.

H1N1 pandeemia algatas ravimitootjate, kaasa arvatud GlaxoSmithKline’i ja Sanofi-Aventise vahel võidujooksu uute vaktsiinide väljatöötamiseks. Ent vaktsiinid said valmis alles aasta teisel poolel ning siis ei süstitud paljusid inimesi turvakaalutlustel ning seetõttu, et pandeemia oli osutunud kardetust kergemaks.

BMJ uuringut juhtinud Ian Seppelt, kes kuulub Austraalia ja Uus-Meremaa gripi intensiivravi uurijate hulka, märkis, et hoolimata soovitustest ei olnud üksi uuritud naistest hooajalise gripi vastu vaktsineeritud.

INTENSIIVRAVI
Uurimisperioodi vältel 1. juunist 31. augustini 2009. aastal võeti intensiivravi osakondadesse ravile kokku 209 sünnitamisealist (15 kuni 44) naist, kel oli tuvastatud seagripp. Neist kuuskümmend neli olid rasedad või hiljuti sünnitanud.

Uuring näitas, et enam kui 20 nädalat rasedate naiste intensiivravisse sattumise tõenäosus oli 13 korda suurem kui seagrippi haigestunud mitte-rasedate naiste puhul. Umbes 69 protsenti naistest vajasid hingamise abistamiseks hingamisaparaati ja neist 14 protsenti vajasid täiendavat abi hapniku jõudmiseks südame ja kopsudeni. Kokku suri 7 ema ja 7 beebit.

"Kuigi 11-protsendiline suremuse määr näib võrreldes tavapäraste tagajärgedega hingamise seiskumise puhul intensiivravis madal ... on emade 11-protsendiline suremus võrreldes kõigi teiste raseduse ajal esinevate probleemidega kõrge," kirjutas Seppelt uurimuses.

WHO sõnul on nüüdseks enam kui 300 miljonit inimest pandeemilise H1N1 vastu vaktsineeritud ja väga turvalised süstid on 70-75 protsendi ulatuses efektiivseks osutunud. Kõigil, kellele vaktsineerimist pakutakse, soovitatakse see vastu võtta, eriti kõrgesse riskigruppi kuuluvatel inimestel, nagu rasedad naised.

Seni on WHO kinnitanud enam kui 16 200 H1N1 põhjustatud surmajuhtumit maailmas, ent surmajuhtumite tegelik arv – mille kindlaks määramiseks kulub vähemalt aasta – on kõrgem, kuna enamikul ohvritest ei diagnoositud ega testitud H1N1.

Originaalartikkel: http://www.reuters.com/article/idUSTRE62I00F20100319

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 30. 03. 2010. 01:48

Time: 0.0582321 s.