et et

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevik



turvakood

Meditsiiniajakiri põhjustas rahvusvahelised vaidlused

Kool.ee-haridusportaal :: Meditsiiniajakiri põhjustas rahvusvahelised vaidlused Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeMeditsiiniajakiri põhjustas rahvusvahelised vaidlused,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Meditsiiniajakiri võttis skandaali tekitanud artikli autismi ja vaktsineerimise seoste kohta 12 aastat hiljem tagasi

02.02.2010 teatas Reuters, et meditsiiniajakiri The Lancet võttis teisipäeval ametlikult tagasi artikli, mis põhjustas 12 aastat kestnud rahvusvahelised vaidlused teemal, kas lastele tehtava kolmikvaktsiini (MMR) ja autismi vahel võib olla seos.

1998. aastal avaldatud Briti arsti Andrew Wakefieldi kirjutatud artiklis vihjatakse sellele, et mumpsi, leetrite ja punetiste vastu tehtav kolmikvaktsiin (MMR) võib olla seotud autismi ja soolehaigustega.

Tema laialdaselt kritiseeritud väited põhjustasid ühe põlvkonna suurima meditsiinitüli ja viisid vaktsineerimiste arvu järsu languseni Suurbritannias, mujal Euroopas ja USAs ning suurendasid seeläbi ka leetritesse haigestunute arvu.

„On selgunud, et 1998. aastal avaldatud Wakefieldi artiklis on mitmeid ebaõigeid faktoreid,” ütleb rahvusvaheliselt tunnustatud teadusajakiri oma avalduses.

Ühendkuningriigi meditsiininõukogu (GMC) distsiplinaarkomisjon otsustas eelmisel nädalal, et Wakefield esitas oma uuringu vastutustundetult ja ebaausalt ning näitas üles kalki hoolimatust uuringutes kasutatud laste kannatuste suhtes.

Otsuses väideti ka, et Wakefield on rikkunud meedikute mainet.

Adam Finn, Bristoli Ülikooli lastehaiguste professor, tervitas ajakirja The Lancet avaldust, kuid lisas, et see tuli liiga hilja.

„Loodame, et see avaldus aitab taastada selle suurepärase vaktsiini head mainet,” ütles Finn.

TÕESTATUD VALE

Kuna vanemad ei ole soovinud oma lapsi vaktsineerida, kartes vaktsiini seost autismiga, on leetritesse haigestunute arv USAs ja mõnel pool Euroopas viimaste aastatega suurenenud.

Eelmise aasta veebruaris avaldatud andmed Inglismaa ja Walesi kohta näitavad, et leetritesse haigestunute arv tõusis 2008. aastal eelmise aastaga võrreldes üle 70% ja seda suures osas vaktsineerimata laste tõttu.

Vaktsineerimiste arv on nüüd taas suurenenud ja Wakefield’i uuringusse suhtutakse kogu maailmas umbusklikult.

Ajakiri The Lancet ütles, et meditsiininõukogu otsusest lähtuvalt on nüüd selge, et teatud osa Wakefield’i artiklist on vale.

Ajakirja väitel on nüüd tõestatud, et algselt artiklis ilmunud väited, et lapsi uuriti autoriteetse uuringu raames ja et selle kiitis heaks kohalik eetikakomitee, on valed.

„Seetõttu võtame artikli avaldatud materjali hulgast tagasi,” öeldakse avalduses.

Wakefield, kes praegu elab ja töötab USAs, on oma tööd alati kaitsnud ja pidanud vastuvaidlejate väiteid põhjendamatuteks ja ülekohtusteks.

Praegu otsustab Ühendkuningriigi meditsiininõukogu, kas Wakefield on süüdi rängas ametialases üleastumises, mis võib viia tema kustutamiseni Briti meditsiiniregistrist.

Originaalartikkel:
http://www.reuters.com/article/idUSTRE61132920100202

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 10. 02. 2010. 01:34

Time: 0.0854931 s.