et et

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevik



turvakood

Madal hormoonitase muudab sünnitamise raskemaks

Kool.ee-haridusportaal :: Madal hormoonitase muudab sünnitamise raskemaks Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeMadal hormoonitase muudab sünnitamise raskemaks,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Madal hormoonitase muudab sünnitamise raskemaks

Liiga madal türoksiinitase muudab raseduse kulu teadaolevalt raskemaks, sest see suurendab raseduse katkemise, enneaegse sünnituse ja preekampsia tekkimise ohtu.

Ajakirja Clinical Endocrinology andmetel on Hollandi uurijad avastanud, et isegi madal ja normaalne türoksiinitase võib esile kutsuda probleeme.

Lapsed olid sagedamini vales asendis, mis raskendas sünnitust.

Kuigi lapsed olid peaseisus, olid nad sageli näoga valele poole: pigem ema selja kui kõhu poole. Sellised sünnitused mitte ainult ei kesta üldiselt kauem ning ei ole raskemad, vaid võivad lõppeda tangsünnituse, vaakumsünnituse või keisrilõikega.

Tilburgi ülikooli uurijad arvavad, et kuna hormoonist põhjustatud probleem on nii levinud - see mõjutab ühte kümnest rasedusest - peaks türoksiinitaseme määramiseks läbiviidav vereproov olema sünnituseelse läbivaatuse tavapärane osa.

Peaaegu 1000 pealtnäha terve tulevase ema uurimisel selgus, et 36. rasedusnädalal tuvastatud madalam türoksiinitase oli selgelt seotud lapse pea ebanormaalse asendi ning ohuga, et sünnitusele on vaja kaasa aidata.
Võimalik põhjus

Professor Victor Pop ja tema meeskond usuvad, et suhtelise hormoonipuuduse tagajärjel võib loote liikumine jääda piiratuks.

Piiratud liikumise korral aga ei saa loode võtta sündimiseks optimaalset seisu asemel ja jääb ebaloomulikumasse asendisse.

Professor Pop ütles: „Hiljutised avastused on näidanud, et kaheaastaste laste motoorne areng on seotud vähese madala rasedusaegse türoksiinitasemega“. „Sellest järeldub, et ema kilpnäärme vaegtalitlus võib mõjutada loote liikumist." Professori selgituste kohaselt ei suuda loode kuni 20. rasedusnädalani kilpnäärmehormooni ise toota. Selle ajani sõltub loode täielikult ema organismis peituvatest varudest.

Professor Pop ütles, et leitud seose selgitamiseks ning rasedatele, isegi kui neil ei ole täielikku kilpnäärmehaigust, türoksiini manustamisest johtuva kasu kindlaksmääramiseks on vaja teha veel uurimistööd.

Cardiff University School of Medicine`i endokrinoloogiaekspert professor John Lazarus ütles, et leitud seos ei pea ilmtingimata olema põhjuslik: „Sellegipoolest rõhutab see kilpnäärmehormooni taseme kontrollimise tähtsust raseduse ajal."

Originaalrtikkel: BBC, 23.12.2009

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 7. 01. 2010. 04:26

Time: 0.0488460 s.