et et

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevik



turvakood

Teismeline joob igavusest

Kool.ee-haridusportaal :: Teismeline joob igavusest Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeTeismeline joob igavusest ,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Igavus paneb teismelised alkoholi jooma

04.08.2009 edastas BBC uuringu tulemused, mis näitasid, et paljud briti teismelised pöörduvad alkoholi poole igavuse leevendamiseks. Heategevuslik ühing Drinkaware avastas, et 8% küsitletud 16- ja 17-aastastest noortest joob enda sõnul vähemalt kord nädalas lihtsalt igavusest. Ligi kolmandik (29%) 1071 küsitletust ütles, et on vähemalt üks kord tarbinud alkoholi igavuse tõttu.

Ühing hoiatas, et tõenäoliselt süveneb probleem suvevaheajal, mil paljudel noortel ei ole midagi teha.

Samal ajal näitab teine küsitlus, mis viidi läbi enam kui 1000 õpetaja, meditsiiniõe, arsti, politseiniku ja rahvatervise spetsialisti seas, et valdav enamik neist eelistaks alkoholimüügi, sealhulgas alkoholireklaami rangemat reguleerimist.

Drinkaware’i küsitluse järgi kavatseb 61% 16- ja 17-aastastest noortest suvel alkoholi tarbida. 13% küsitletutest ütles, et kui neile antaks 20 naela suurune summa (umbes 250 krooni), kulutaksid nad selle pigem alkoholile ja pidutsemisele kui poeskäimisele või meelelahutusele.

Drinkaware’i tegevdirektor Chris Sorek ütles: „Kõige tähtsam on see, et 16- ja 17-aastased ei paneks end alkoholi juues tahtmatult ohtu.“ „Joomine suurendab nii kuriteo ohvriks langemise kui ka kuriteo sooritamise ohtu ning kaitsmata seksuaalvahekord võib viia suguhaiguste või planeerimata raseduseni,“ lisas ta.

„Alkoholi tarbides peaksid noored enne midagi sööma, jooma alkoholiga vaheldumisi vett või karastusjooke, kandma hoolt oma kaaslaste eest ning väljas käies mõtlema ette, kuidas hiljem koju saada.“

Heategevusliku ühingu Alcohol Concern tegevdirektori Don Shenkeri hinnangul on alkohoolsete jookide tarbimine noorte seas tõsine probleem. Ta ütles: „Paljude noorte jaoks on alkoholi tarbimine, ka lausjooming, lihtsalt odav meelelahutus.“

„Nii mõneski piirkonnas ei organiseerita pika suvevaheaja jooksul kõrgel tasemel tasuta meelelahutust.“

„Kui 11 liitrit poesiidrit maksab vähem kui Harry Potteri filmi pilet, pole ime, kui alkoholi ostmine tundub mõttekam.“

Drinkaware’i küsitlus viidi läbi interneti teel.

Alkoholireklaam

Inglise kõrgem meditsiiniametnik Sir Liam Donaldson soovitas 15-aastastel ja noorematel alkoholi tarbimisest hoiduda. Kui noored ka joovad, ei tohiks nad ületada täiskasvanute soovituslikke piirmäärasid: kolm kuni neli alkoholiühikut päevas meeste puhul ning kaks kuni kolm ühikut päevas naiste puhul.

Õpetajate, meditsiiniõdede, arstide, politseinike ja rahvatervise spetsialistide küsitluse viisid läbi Alcohol Concern, Suurbritannia rahvatervise amet, meditsiiniõdede kuninglik kolleegium ja arstide kuninglik kolleegium.

Küsitluse käigus saadi järgmised tulemused:

  • 62% arvates tuleks kehtestada minimaalne hind ühe alkoholiühiku kohta, et välistada suured soodusmüügid;
  • 77% arvates tuleks keelustada lausjoomist soodustavad eripakkumised pubides, baarides ja klubides;
  • 94% arvates peaks kliendil alati olema õigus osta alkoholi väiksemate koguste kaupa;
  • 94% arvates tuleks kõigis alkoholi müügipunktides näidata ära alkoholiühikute arv joogi kohta.
     

Meditsiiniõdede kuningliku kolleegiumi tegevdirektor Peter Carter ütles: „Alkoholi kuritarvitamine on meie rahvuslik häbiplekk.“

„Üle kogu riigi on meditsiiniõed tunnistajaks hävitustööle, mida alkohol paneb toime nii noorte kui vanade elude kallal.“

„Meie sõnum on selge – selle süveneva probleemi leevendamiseks tuleb alkoholi müüki, märgistamist ja reklaami rangemalt reguleerida.“

„Me peame sõnumi alkoholi liigtarbimise laastavatest tagajärgedest kuidagi tarbijate teadvusse viima.“

Originaalartikkel: http://news.bbc.co.uk/go/pr/fr/-/2/hi/health/8181289.stm

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 14. 08. 2009. 01:15

Time: 0.0394871 s.