et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Lisakilode kaotamisest peale rasedust

Kool.ee-haridusportaal :: Lisakilode kaotamisest peale rasedust Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeLisakilode kaotamisest peale rasedust,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Raseduse jooksul kogunenud lisakilode kaotamisega ei maksa kiirustada

23.06.2009 edastas BBC Saksamaa tervishoiu kvaliteedi ja tõhususe instituut hoiatuse värsketele emadele, et on ebarealistlik ja ohtlik püüda jäljendada kuulsusi, kes mahuvad juba paar nädalat pärast sünnitamist kitsastesse teksastesse.

Asjatundjate sõnul tuleks raseduse jooksul lisandunud kilode kaotamisel arvestada kuue kuu või isegi aastaga, mitte nädalatega. Lisaks sellele, et ranged dieedid ja intensiivsed treeningkavad kipuvad luhtuma, võivad need emale ja lapsele kahjulikud olla, hoiatas Saksamaa tervishoiu kvaliteedi ja tõhususe instituut.

Instituudi väitel tunnevad naised liigset survet võtta pärast sünnitamist kiiresti kaalus alla, kuid paljudel juhtudel läheb seda lisakaalu vaja lapse toitmiseks. Kuulsused, kes saavutavad oma tavapärase kaalu juba mõne nädala jooksul pärast lapse sündi, ei anna tegelikust elust tõepärast pilti. Sellised staarid nagu Nicole Kidman ja Victoria Beckham kandsid kitsaid teksaseid juba paar nädalat peale sünnitust ning modell Heidi Klum kõndis moelaval aluspesus vaid mõni nädal pärast lapse sündi.

Kiiret ei ole

Instituudi direktor professor Peter Sawicki ütles: „Sageli tuleb ette, et beebi eest hoolitsemise ja imetamise vaev paneb lisakilod pärast lapse sündi kiiresti kaduma.” „Kuid umbes pooltel naistel ei käi see nii kergesti.” Värsked emad, kes kannavad veel mitu nädalat hiljem rasedusaegseid rõivaid, ei peaks end karistama halastamatu trenniga, vaid järgima mõistlikku dieeti ning end järk-järgult üha suuremat pingutust nõudva kehalise treeninguga harjutama, ütlevad asjatundjad.

„Kuigi paljude ajakirjade kaantel reklaamitakse „kiiresti bikiinivormi” dieete, mis lubavad naistele, et suveks on nad oma ideaalkaalus, ei ole kiired tulemused tegelikult kõige tähtsamad." „Iseäranis kehtib see rasedusjärgse aja kohta. Üldjuhul kulub naistel raseduse jooksul kogunenud lisakilodest vabanemiseks kolm kuni kuus kuud.”

Professor Sawicki ütles, et naised saavad vältida rasedusjärgseid kaaluprobleeme, toitudes raseduse vältel mõistlikult. „Ei ole kuigi hea mõte süüa rasedana „kahe eest” ning unustada kaal kuni lapse sünnini, kui te olete kas või mingil määral ülekaaluline või kaldute sellele.” Louise Silverton Ämmaemandate Kuninglikust Kolleegiumist oli selle nõuandega päri. „Me ei soovita pärast rasedust kaalu langetamisega rutata. See kurnab ema keha ajal, mil ta vajab jõudu oma lapse eest hoolitsemiseks, ning kõik tõendid viitavad sellele, et kõige mõistlikum variant on aeglane ja püsiv kaalukaotus.” „Pealegi peavad naised pärast sünnitamist ja imetamise ajal toituma tervislikult ning saama toidust piisavalt energiat, seega tuleks vältida toidukoguste vähendamist üksnes kaalu langetamise nimel.”

Järgmisel aastal kavatseb Suurbritannia riiklik tervishoiu ja arstiabi kvaliteedi instituut anda välja noortele emadele mõeldud juhendi kaalu kontrolli all hoidmiseks.

BBC NEWSi vahendusel: http://news.bbc.co.uk/go/pr/fr/-/2/hi/health/8114262.stm

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 07. 2009. 08:14

Time: 0.0643730 s.