et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Pillide positiivsed kõrvaltoimed

Kool.ee-haridusportaal :: Pillide positiivsed kõrvaltoimed Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eePillide positiivsed kõrvaltoimed,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Pillide positiivsed kõrvaltoimed

Lisaks soovimatu raseduse ärahoidmisele on antibeebipillidel teisigi positiivseid toimeid. Need võivad ravida teatud haigusi ja leevendada sümptomeid. Samuti võivad need vähendada mõne haiguse väljakujunemise riski.

Menstruatsioonihäirete ravi

Paljud naised kurdavad menstruaaltsükli häirete üle. Kaebused võivad puudutada menstruatsiooni sagedust (kas liiga sage või liiga harv) ja vooluse kogust või kestust (liiga suur või liiga väike voolus, liiga pikk või liiga lühike menstruatsioon). Sage vaevus on ka valulik menstruatsioon (düsmenorröa).

Kombineeritud rasestumisvastased tabletid võivad menstruaaltsükli probleeme ravida. Hormoonide regulaarne manustamine stabiliseerib keha hormonaalse tasakaalu. Tsükkel muutub korrapäraseks. Menstruatsioonid muutuvad kergemaks ja lühemaks. Aneemia risk väheneb.

Premenstruaalse sündroomi (PMS) ravi

Paljud naised avastavad, et antibeebipillid avaldavad positiivset mõju premenstruaalsele sündroomile (PMS). PMSi puhul avalduvad kuus kuni kaheksa päeva enne menstruatsiooni sellised sümptomid nagu vaagnavalu, masendustunne, peavalud ja ärrituvus. Tavaline on ka vedelikupeetus, mis võib põhjustada rindade valulikkust ja turset. Kombineeritud suukaudsed rasestumisvastased vahendid pakuvad nendele sümptomitele sageli leevendust. Iseäranis tõhusaks selles osas on osutunud progestiini drospirenooni sisaldavad antibeebipillid, kuna need hoiavad ära östrogeeni põhjustatud vedelikupeetuse.

Kombineeritud suukaudsete rasestumisvastaste vahendite positiivne mõju nahale

Kombineeritud suukaudsed rasestumisvastased vahendid avaldavad naha välimusele enamasti positiivset mõju. Mõned preparaadid sisaldavad antiandrogeensete omadustega progestiine, mida võib kasutada ka spetsiaalselt akne ja seborröa raviks.

Väiksem vaagnapõletiku risk

Antibeebipille kasutavatel naistel esineb munasarja-, munajuha- ja emakapõletikku harvemini. Vaagnapõletikul võivad olla tõsised tagajärjed. See võib põhjustada steriilsust (viljatust) või emakavälist rasedust. Hormonaalsed rasestumisvastased vahendid vähendavad põletiku riski, kuna need pärsivad emakakaela laienemist, mis muul juhul ovulatsiooniga kaasneb, ning muudavad emakakaela lima tihkemaks ja kleepjamaks. See takistab bakterite sisenemist emakasse.

Väiksem healoomuliste rinnakasvajate oht

Antibeebipille kasutavate naiste seas esineb healoomulisi rinnakasvajaid harvemini. Östrogeeni ja progesterooni taseme kõikumine loomuliku menstruaaltsükli vältel avaldab survet rinnanäärmetele. Rasestumisvastaseid tablette kasutavate naiste püsiv suguhormoonide tase hoiab ära tsüklilised muutused rinnakoes.

Lisaks juba loetletud näidustustele kasutatakse antibeebipille veel mitmete teiste näidustuste korral:

 

Suukaudsed rasestumisvastased tabletid ei ole efektiivsed ainult ravimina, vaid ka profülaktilise vahendina. Allpool olevas tabelis on esitatud andmed suukaudsete rasestumisvastaste vahendite profülaktilise toime kohta seoses erinevate haigustega.

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 28. 06. 2009. 07:04

Time: 0.0508749 s.