et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Lapse soo määramise kodune test

Kool.ee-haridusportaal :: Lapse soo määramise kodune test Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeLapse soo määramise kodune test,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

USA-s tuli müügile kodune test lapse soo määramiseks

09.06.2009 edastas CNN uudise, et USAS-s on tulnud müügile kodune test, millega lapseootel emad saavad oma tulevase lapse soo kindlaks teha juba kümnendal rasedusnädalal. Texase osariigis Planos paikneva IntelliGenderi, „Boy or Girl Gender Prediction Test“ looja sõnul suutsid teadlased isoleerida teatud hormoonid, mis reageerivad „patenditud kemikaaliseguga“ vastavalt sellele, kas naine ootab poega või tütart.

Väidetavalt saab naine oma lapse soo teada kümme minutit pärast uriinitesti tegemist. Poisi puhul värvub proov roheliseks, tüdruku puhul oran˛iks.

Patenditaotluse tõttu ei soostunud IntelliGender avaldama, milliseid hormoone või kemikaale testis kasutatakse. „Enamikul vanematest on suur huvi selle vastu, kas nad saavad poja või tütre, ning 20. rasedusnädalal tehtava sonogrammi ootamine võib olla piinarikas,“ leidis Rebecca Griffin, üks IntelliGenderi asutajatest. „Kuid see test ei diagnostikavahend. Me ei garanteeri sajaprotsendilist täpsust.“

Ettevõtte kodulehel soovitatakse oodata toa roosaks või siniseks värvimisega, kuni arst saadud tulemust kinnitab. „Me ütleme kõigile oma klientidele, et nad ei tohiks astuda mingeid emotsionaalseid ega majanduslikke samme, kuni sonogramm ennustust kinnitab,“ ütles firma.

Vastavalt IntelliGenderi värskele teadaandele on sooennustustesti täpsus 78 kuni 80 protsenti.

Miks on siis tulevased vanemad nii huvitatud sellest, et saada paar kuud varem teada, kas nende Miku on äkki hoopis Manni? „Kui vanem saab oma lapse sugu ette kujutada ja annab endale aru, et tema sees kasvab väike inimene, muutub laps tema jaoks korraga tõeliseks,“ leidis Jennifer Parks, Chicago Loyola Ülikooli tervishoiueetika programmi kaasdirektor. „Sageli tunnevad nad oma lapsega seeläbi tugevamat sidet. Seega ei ole nõudlus sellise testi järele üllatav.“

Samas on väljendatud muret, et testi võidakse hakata kasutama selleks, et otsustada, kas rasedus katkestada või mitte. „Oletame, et naisel on juba kolm tütart ning ta soovib veel üks kord rasestuda, et tuua ilmale poisslaps. Kui ta teeb kümnendal rasedusnädalal testi ja saab teada, et tegemist ei ole soovitud soost lootega, võib ta tahta raseduse katkestada ja uuesti proovida,“ ütles Parks. „Mitte kõik ameeriklased ei ole tulised abordi pooldajad või vastased; paljude seisukoht jääb kuhugi nende kahe äärmuse vahepeale,“ lisas ta. „Kümnenädalast loodet peab enamik ameeriklasi varases arengujärgus embrüoks, mis erineb arenenud lootest suuresti.“

Sooennustustesti tootjad on enda sõnul „kategooriliselt vastu“ mõttele, et nende test võib suurendada sooselektiivsete abortide arvu kasvu. „Ma ei suuda ettegi kujutada, et keegi võiks raseduse katkestamise otsuse teha testi põhjal, mis ütleb, kas nad ootavad poega või tütart,“ ütles Griffin.

IntelliGenderi väitel on nendele saadetud „sadadest tuhandetest“ e-kirjadest vaid kaks käsitlenud küsimust, kas testi saab kasutada lapse soo valimiseks.

Alates 2006. aastast on USAs interneti teel müüdud üle 50 000 testi. Eelmisel kuul hakkasid USA apteegiketid CVS ja Walgreens müüma sooennustustesti hinnaga 34.95 dollarit.

Originaalartikkel: http://edition.cnn.com/2009/HEALTH/06/09/gender.prediction.test/index.html?eref=rss_health

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 6. 07. 2009. 08:04

Time: 0.0595040 s.