et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Hormonaalsete rasestumis-vastaste vahendite hankimine

Kool.ee-haridusportaal :: Hormonaalsete rasestumis-vastaste vahendite hankimine Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeHormonaalsete rasestumis-vastaste vahendite hankimine,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Hormonaalsete rasestumisvastaste vahendite hankimine

Hormonaalsed rasestumisvastased vahendid kirjutab tavaliselt välja arst.

Enne hormonaalsete rasestumisvastaste vahendite väljakirjutamist on tarvis välistada vastunäidustused. Need on terviseseisundid või olukorrad, mille puhul teatud ravimi tarvitamine või meditsiinilise protseduuri tegemine ei ole lubatud või soovitatav.

Arstiga rääkimine

Kõigepealt tunneb arst huvi teie meditsiinilise tausta kohta (põetud haigused, operatsioonid jne). Ta küsib ka seda, kas teie perekonnas on põetud teatud haigusi (sugulastel on olnud vähki, tromboosi jne).

Te peate rääkima arstile kõigist ravimitest, mida te regulaarselt tarvitate. Mõned ravimid võivad hormonaalsete rasestumisvastaste vahendite tõhusust vähendada.

Arst võib esitada ka mõned isiklikud küsimused, et teile paremat nõu anda.

Näiteks võib ta küsida, kas teil on juba lapsi või kas te plaanite perekonda luua. Kui teie soovitud laste arv on juba täis või te ei plaani lähima paari aasta jooksul lapsi saada, võib ta soovitada pikaajalist meetodit, näiteks emakasisest vahendit.

Arst võib tunda huvi ka teie suitsetamisharjumuste vastu. Kui te soovite kasutada hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid, peaksite suitsetamise maha jätma, sest see suurendab tromboosiriski.

Millest te arstiga räägite, on erinevate inimeste puhul loomulikult erinev. See sõltub ka nendest küsimustest, mis teil endal on tekkinud. Võib-olla olete juba olemasolevate rasestumisvastaste vahendite kohta teavet hankinud. Kui teil on mingi kindel eelistus, rääkige sellest arstile ja küsige, kas see meetod sobib teile.

Füüsiline ja günekoloogiline läbivaatus

Üldise füüsilise läbivaatuse hulka kuuluvad vererõhu mõõtmine ja mõningad laboratoorsed testid. Lisaks soovitame ka günekoloogilist läbivaatust koos emakakaelalt proovi võtmise ja rindade kontrolliga.

Preparaadi väljakirjutamine

Kui arst on vastunäidustused välistanud, võib hormonaalse rasestumisvastase vahendi välja kirjutada.

Lugege pakendi infoleht hoolikalt ja täielikult läbi ning järgige kõiki juhiseid. Näiteks on olukordi, kus tuleb hormonaalse rasestumisvastase vahendi tarvitamine lõpetada.

Korrapärane tervisekontroll

Kui te kasutate hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid, palub arst teil regulaarselt tervisekontrollis käia.

Muidugi peate alati arsti juurde minema, kui märkate mingeid tervisemuutusi. Võib tekkida olukordi, kus peate hormonaalsete rasestumisvastaste vahendite tarvitamise lõpetada.

Küsige alati arstilt nõu, kui olete hormonaalse rasestumisvastase vahendi kasutamisel vea teinud.

Pikaajaline liikumatus (näiteks jalaluu murru korral) suurendab tromboosiriski. Sellistel juhtudel võib arst soovitada hormonaalsete rasestumisvastaste vahendite kasutamise mõneks ajaks lõpetada. Ta ütleb ka seda, millal võite vahendit uuesti võtma hakata.

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 22. 04. 2010. 07:22

Time: 0.0467880 s.