et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Suukaudsed rasestumisvastased vahendid ja reisimine

Kool.ee-haridusportaal :: Suukaudsed rasestumisvastased vahendid ja reisimine Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeSuukaudsed rasestumisvastased vahendid ja reisimine,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Suukaudsed rasestumisvastased vahendid ja reisimine

Teise ajavööndisse reisimine võib pillide võtmise tavaskeemi kergesti segi lüüa. Kui kasutate kombineeritud suukaudseid rasestumisvastaseid pille, on nende võtmise kohandamine sihtkoha ajaga hädavajalik ainult siis, kui ajavahe tõttu hilineks preparaadi võtmine üle 12 tunni. Soovitame kohandada pillide võtmise aega juhul, kui ajavahe on 10 tundi või üle selle, sest siis on arvesse võetud ka erinevaid suve- ja talveaegu. Toimige järgmiselt.

 • Võtke pill enne teeleasumist tavalisel ajal.
 • 12 tundi hiljem võtke “vahepill”.
 • Jätkake pillide võtmist tavalise skeemi põhjal iga 24 tunni tagant kohaliku aja järgi.
   

Lisasoovitused

Reisimisel on lisaks ajavööndi muutumisele vaja mõelda ka muudele asjadele.

 • Pillides leiduvad hormoonid on tundlikud kõrgete temperatuuride suhtes. Palava kliimaga piirkondades tuleb pille hoida varjulises kohas või külmkapis ning hoolitseda selle eest, et pillid ei jääks otsese päikesevalguse kätte.
 • Kõhuhädad on välisriikides reisimise sage kõrvalnäht. Oksendamine ja kõhulahtisus võivad pillide toimet vähendada. Kui oksendamine või kõhulahtisus tekib 3–4 tunni jooksul pärast pilli võtmist, tuleb tegutseda nii nagu pilli võtmata jäämise korral.
 • Kui puhkuse ajal peab tarvitama ka mingeid muid ravimeid, peate seda oma arstiga arutama, sest ravimid võivad pilli tõhusust mõjutada.
 • Pidage meeles, et pillid ei kaitse HIV ega teiste sugulisel teel levivate haiguste eest. Kui soovite astuda vahekorda partneriga, keda te hästi ei tunne, peate lisaks ka kondoomi kasutama.
 • Hoidke rasestumisvastaste vahendite karbis olevat infolehte oma reisidokumentide juures, kui juhtute pillid koju unustama või reisi ajal ära kaotama. Infolehel on kirjas pillide koostis. See on väga oluline, sest tootenimed võivad riigiti erineda.
 • Kui te ei soovi, et teil oleks puhkuse ajal menstruatsioon, on pillide võtmise graafiku muutmisel võimalik seda ettepoole nihutada või hilisemaks lükata.

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 9. 04. 2009. 14:50

Time: 0.0476539 s.