et et

Tartu Hoiu-laenuühistu finantskool. Rahakool

Seksuaaltervise kool

Õigusabikool

NAISELT NAISELE. MEHELT MEHELE

Moekool

Autokoolid

Kuhu minna õppima. Õppematerjalid

Kuidas kindlustada lapse materiaalne tulevikturvakood

Välissuguelundid

Kool.ee-haridusportaal :: Välissuguelundid Ei ole olemas kasutusjuhendit eluks. Õnneks on olemas www.kool.eeVälissuguelundid,Koolilaen, energialaen, matuselaen, matemaatika, ekool, e-kool, füüsika, ajalugu, seks, abort, laen

Välissuguelundid

Välissuguelundid on häbemekink, häbememokad, kliitor ja tupe sissekäik.

Puberteedieas kattub häbemekink karvadega.

Häbemekingu all paiknevad suured häbememokad (lad labia majora). Need on kaks lihavat nahavolti, mis ulatuvad jalgade vahel häbemekingult alla ning moodustavad välissuguelundite piiri (häbeme). Suurte häbememokkade vahel paiknevad väikesed häbememokad (lad labia minora). Need on rikkaliku veresoonkonna ja paljude närvidega õhukesed sidekoevoldid, mis kohtuvad häbemekingul. Seal moodustub kliitori kohale väike kate.

Kliitor on hernesuurune moodustis jäigastumisvõimelisest (erektiilsest) koest, mis on rikkalikult varustatud veresoonte ja närvidega. Selle puudutamine põhjustab seksuaalset erutust. Seksuaalne stiimul põhjustab erektiilse koe täitumise verega ja väikeste häbememokkade tursumise. Samal ajal eritavad väikeste häbememokkade sisepinnal paiknevad näärmed tupesissekäiku vedelikku. See muudab tupe niiskeks ja libedaks ning võimaldab peenist kergemini sisse viia. Kliitor on vaste meeste peenisele, sest mõlemad pärinevad samast embrüonaalsest struktuurist.

Kui noor naine ei ole veel olnud suguühtes, katab tupe avaust tavaliselt õhuke kest, mida nimetatakse neitsinahaks. Mõnemillimeetrine avaus neitsinahas laseb tupesekreedil ja menstruatsiooniverel tupest välja voolata. Neitsinahk rebeneb esimese suguühte ajal (seda nimetatakse defloratsiooniks), aga võib ka varem rebeneda (nt sportides, pettingu käigus, tampoone kasutades).

 

Tutvu koolilaenu tingimustega

Koolilaen on mõeldud lapsevanemale poja või tütre kooli saatmiseks tarvilike kooliasjade (koolitarbed, ranits, riided, jalanõud jms) ostmiseks.
Lisainfo telefonilt 7407 132 või 56 221145.

Esita koolilaenu avaldus

 

Tutvu energialaenu tingimustega

Energialaen on mõeldud perele maja või korteri tarvis talvekütte (puud, kivisüsi, kütteõli vms) soetamiseks.
Lisainfo telefonilt 7407 132 või 56 221145

Esita energialaenu avaldus

Kool.ee keskkond valis välja eesti rahva finantsasutuse Tartu Hoiu-laenuühistu, andmaks välja sihtotstarbelist Koolilaenu ja Energialaenu. Tutvu ka Tartu Hoiu-laenuühistu asutatud Finants- ja Rahakooliga.

 

 

 

printerisõbralik versioon esita küsimus
viimati toimetatud: 9. 08. 2010. 01:02

Time: 0.0496671 s.